LEKÁROM A SESTRÁM V TALIANSKU SA VYHRÁŽAJÚ - AK ODMIETNU VAKCÍNU, PRÍDU O MZDU

Absurdný slogan "Vakcína je sloboda" v praxi: talianskym zdravotníkom hrozí preloženie na iné pracovisko alebo strata mzdy ak odmietnu očkovanie.

Foto sita/ap
Dátum 02.04.2021

Lekári a zdravotné sestry v Taliansku, ktorí odmietnu vakcináciu proti koronavírusu, by mohli byť preložení na iné pracovisko alebo by im mohli pozastaviť vyplácanie miezd. Vyplýva to z nového vládneho uznesenia. Talianska vláda toto opatrenie schválila v rámci najnovších predpisov zameraných na zastavenie šírenia ochorenia COVID-19. Povinnosť zdravotníkov dať sa zaočkovať k nim zaradili po tom, ako sa dôvodom šírenia vírusu v niekoľkých nemocniciach v poslednom období stalo to, že zamestnanci neboli zaočkovaní.


Taliansko medzi prvými očkuje zdravotnícky personál a tri milióny z doteraz podaných desiatich miliónov dávok vakcín v krajine boli určené pre zdravotníkov. Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza uviedol, že prevažná väčšina zdravotníkov súhlasila s bezplatnou vakcináciou, ale niektorí to odmietajú.

K ďalším opatreniam v Taliansku patrí vylúčenie trestnej zodpovednosti zdravotníckeho personálu, ktorý podáva vakcíny, ak očkovanie urobili správne. Niektorí všeobecní lekári v Taliansku sa totiž podávaniu vakcín vyhýbali pre obavy z právneho postihu, ak sa u ich pacientov prejavia negatívne účinky.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.