LENGVARSKÝ: LOCKDOWN POTRVÁ DLHŠIE, ZREJME AŽ DO VIANOC

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí už teraz o predĺžení lockdownu a prísnych opatrení. Hovorí, že zatiaľ nie je veľa prípadov, kedy lekári vyberali koho pripoja na pľúcnu ventiláciu a je dôležité sledovať aj trendy, nie číslo nakazených za jeden deň. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 26.11.2021

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský hovorí o predĺžení lockdownu a prísnych opatrení až do Vianoc. 

,,Nechcem špekulovať o detailoch, čo bude o dva týždne. Po dvoch týždňoch uvidíme," povedal Lengvarský pre Denník N. 

Dodáva, že uvoľnenia o dva týždne nemajú očakávať ani zaočkovaní. Ak sa epidemilogická situácia na Slovensku ešte zhorší a do nemocníc príjmu ďalšie stovky pacientov, existujú aj ďalšie možnosti sprísňovanie opatrení. 

„Máme veľmi drastické možnosti: uzavretie škôl, zákaz cestovania medzi okresmi, ktoré v princípe je aj teraz, ale išlo by o absolútny zákaz cestovania s výnimkou esenciálneho," hovorí. 

Hranica na sprísnenie opatrení je pre neho 3 500 hospitalizovaných. Dôležité je podľa neho sledovať aj trendy, nie číslo za jeden deň. 

Hovorí, že zatiaľ nie je veľa prídadov, kedy lekári vyberali koho pripoja na pľúcnu ventiláciu, aj keď kapacity špecializovaných lôžok sú preplnené. Pacientov aj mimo koronavírusu, u ktorých nie je perspektíva návratu do normálneho života, neprípájajú na pľúcnu ventiláciu. Najväčší problém podľa neho je v tom, že ubúda počet slovenských lárkov a preto je zdravotníctvo vo veľmi ťažkom stave.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.