LENGVARSKÝ MATOVIČOVI: CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE URČITE NEBUDE!

Igor Matovič nevylúčil, že by sa na Slovensku mohol zopakovať projekt celoplošného testovania obyvateľstva na COVID-19, ktoré podľa neho v minulosti pomohlo zastaviť šírenie koronavírusu. Minister financií a líder OĽaNO tiež vyhlásil, že šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský nezvládol zabezpečenie očkovacej kampane a zvýšenie počtu zaočkovaných. 

Foto SITA/Ľudovít Vaniher
Dátum 21.10.2021

Plošné testovanie nebude. V relácie Analýzy Na hrane TV JOJ to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO). Len tento víkend Igor Matovič, ktorý je aktuálne ministrom financií, celoplošné testovanie pripustil.

Igor Matovič celoplošné testovanie spomenul v diskusnej relácii TA3 V politike. Minister financií totiž vo vysielaní nevylúčil, že by sa na Slovensku mohol zopakovať projekt celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktoré podľa neho v minulosti pomohlo zastaviť šírenie koronavírusu. Rozhodnutie o prípadnom opätovnom uskutočnení celoplošného testovania, bude hlavne v rukách ministerstva zdravotníctva. Píše sa na www.plus.noviny.sk.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) nezvládol podľa Matoviča zabezpečenie očkovacej kampane a s ňou spojeného zvýšenia množstva počtu zaočkovaných. Preto vzhľadom na stúpajúce počty nových prípadov nákazy ochorením COVID-19 smeruje Slovensko do „krutej zimy“.

Matovič upozornil, že aj v prípade, ak by sa ľudia rozhodli hromadne očkovať, skôr ako na Vianoce už nestihnú byť plne zaočkovaní. Bývalý predseda vlády sa preto obáva, že práve v období sviatkov budú zdravotníci čeliť vysokému počtu hospitalizovaných pacientov. Napriek nespokojnosti s aktuálnou mierou zaočkovanosti na Slovensku by podľa šéfa rezortu financií bolo nezodpovedné vymeniť Lengvarského počas tretej vlny pandémie na Slovensku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.