LENGVARSKÝ NAKÚPIL TESTY ZA 26 MILIÓNOV EUR!

VIDEO: Na nákup 10 miliónov antigénových testov, ktorý sa uskutočnil ešte pred "dorazením" mutácie omikron, zareagoval aj youtuber z Kulturblogu Danny Kollár: Ľudia, prebuďte sa! Ešte stále nevidíte, čo je toto za obrgalaktický podraz? 

Foto TASR/Martin Baumann
Dátum 29.11.2021

TASR už pred niekoľkými dňami (24. 11. 2021) informovala, že Ministerstvo zdravotníctva SR plánuje nákúpiť 10 miliónov antigénových testov za 26 miliónov eur od spoločnosti Siemens: Slovensko by malo nakúpiť 10 miliónov kusov antigénových testov. Návrh nákupu antigénových testov zo spoločného obstarávania Európskej komisie z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v stredu odobrila vláda.

Malo by ísť o testy spoločnosti Siemens - antigénový test CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Self-Test, ktoré spĺňajú aj kritériá pre potreby samotestovania.

O zabezpečenie finančných prostriedkov na ich nákup sa má postarať Ministerstvo financií SR. O ich uskladnenie sa postará Správa štátnych hmotných rezerv SR.

Na nákup testov zareagoval aj youtuber Danny Kollár, ktorý škandalózny počin Lengvarského dokazuje zverejnením zmluvy rezortu zdravotníctva v centrálnom registri zmlúv.

ZMLUVU SI MÔŽETE POZRIEŤ TU: ZMLUVA NA NÁKUP TESTOV ZA 26 MIL. EUR

Danny Kollár vo svojom vlogu ďalej apeluje na rýchlosť uzavretia zmluvy. Cituje údaje zo zmluvy: Dátum zverejnenia: 26.11.2021, Dátum uzavretia: 25.11.2021, Dátum účinnosti: 27.11.2021, Dátum platnosti do: 27.11.2022.

Kollár tiež apeluje, že zmluva bola uzavretá ešte pred informáciou, že na Slovensko "dorazila" mutácia omikron. "Ako to vedel? Navyše zmluva musela byť ešte skôr pripravovaná. Ľudia, ešte stále nevidíte tieto "náhodičky"? Prebuďte sa! Ešte stále nevidíte, že ide o obrgalaktický podraz?"

VIDEO:  ⬇︎ ⬇︎ ⬇︎

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.