LENGVARSKÝ NAVRHNE NÚDZOVÝ STAV, AK LEKÁRI ODÍDU Z NEMOCNÍC

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navrhne vláde zavedenie núdzového stavu od 1. decembra, ak lekári naplnia hrozbu hromadných výpovedí. Avizoval to po stredajšom rokovaní ústredného krízového štábu. Premiér Eduard Heger verí, že to nebude potrebné.

Foto TASR/JAROSLAV NOVÁK
Dátum 23.11.2022

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský navrhne vláde zavedenie núdzového stavu od 1. decembra, ak lekári naplnia hrozbu hromadných výpovedí. Avizoval to po stredajšom rokovaní ústredného krízového štábu. Premiér Eduard Heger verí, že to nebude potrebné. Vláda ponúka zdravotníkom, ktorí ostanú v nemocniciach, stabilizačný príspevok.

Príspevok pre lekárov má predstavovať 10 000 eur, tí s atestáciou by zároveň dostali 1 000 eur za každý rok praxe, dokopy maximálne 30 000 eur. Pre ostatných zdravotníkov má byť príspevok 5 000 eur. Minister financií Igor Matovič. Ponuka na podpísanie dodatku k pracovnej zmluve je podľa jeho slov platná do konca novembra. Skonštatoval, že príspevok má byť na jednej strane prejavom vďaky za zvládanie náročného obdobia počas pandémie nového koronavírusu a na druhej strane prejavom, že to vláda myslí so zdravotníctvom vážne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.