LENGVARSKÝ: ODBORNÍCI BUDÚ ROZHODOVAŤ O TESTOVANÍ A UVOĽNENÍ OPATRENÍ

Vo štvrtok zasadne konzílium odborníkov.  Budúci týždeň bude platiť na Slovensku čierna fáza, ak však bude pokračovať pozitívny trend, od 19. apríla je možný prechod do bordovej fázy. Opatrenia by sa tak mohli zmierniť.

Foto SITA
Dátum 07.04.2021

Vo štvrtok zasadne konzílium odborníkov. Rozhodovať bude o ďalšej testovacej stratégii aj o kontrolovanom uvoľňovaní opatrení. Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Situácia sa podľa neho zlepšuje, no stále „nemáme vyhrané“.

Minister zdravotníctva poukázal na to, že počet hospitalizovaných sa výrazne nemení. Ako doplnil šéf Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík, v okolitých krajinách nastal po prudkom náraste pokles v počte prípadov. Počet hospitalizácií a úmrtí obzvlášť v Poľsku, Maďarsku a na Ukrajine však výrazne rastie. Upozornil, že ventilovaní pacienti sú naďalej najkritickejšou časťou v zdravotnom systéme. „Aktuálne je tam 80 % obsadenosť. Naďalej je systém nesmierne vyťažený a nemá veľmi priestor poňať potenciálnych ďalších pacientov, či COVID pozitívnych lebo iných,“ povedal.

Budúci týždeň bude platiť na Slovensku čierna fáza, ak však bude pokračovať pozitívny trend, od 19. apríla je možný prechod do bordovej fázy. Opatrenia by sa tak mohli zmierniť. Na Slovensko bolo dodaných už približne 1,3 milióna vakcín, do konca apríla by malo prísť takmer 600-tisíc dávok.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.