LENGVARSKÝ ODVOLAL RIADITEĽA UNIVERZITNEJ NEMOCNICE V KOŠICIACH

Novým generálnym riaditeľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach bude od 1. júna Ján Slávik. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) zároveň z tejto funkcie odvolal doterajšieho riaditeľa Vladimíra Grešša. 

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 01.06.2021

Novým generálnym riaditeľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach bude od 1. júna Ján Slávik. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) zároveň z tejto funkcie odvolal doterajšieho riaditeľa Vladimíra Grešša. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Ján Slávik ukončil štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach v roku 1987. V roku 1990 získal atestáciu prvého stupňa v odbore anestéziológia a resuscitácia, v roku 1991 nadstavbovú atestáciu z pôrodnej analgézie a v roku 1996 atestáciu druhého stupňa v odbore anestéziológia a resuscitácia. Do roku 2006 pracoval ako ordinár na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP v Košiciach, od roku 2006 pôsobil v Nemocnici Košice-Šaca. Od roku 2016 do marca 2021 zastával funkciu riaditeľa spoločnosti a zároveň pôsobil ako lekár na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.
      
Minister zdravotníctva zároveň v pondelok vymenoval nového riaditeľa Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Bratislava Michala Kováčika. Ten nahradí jej doterajšieho šéfa Dušana Michalka, ktorý vo funkcii končí na vlastnú žiadosť. Michal Kováčik bol v rokoch 2011 až 2015 výkonným riaditeľom a konateľom Záchrannej zdravotnej služby – ZaMED, s. r. o. Od roku 2012 pôsobí aj ako generálny riaditeľ spoločností TAX AUDIT ADVISORY, k. s., a Top 1 Accounting, s. r. o.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.