LENGVARSKÝ POĎAKOVAL ZÁCHRANÁROM, KTORÍ POMÁHALI V ČESKU

Vladimír Lengvarský: V čase nešťastia ihneď, ako sme boli o ňom informovaní, som okamžite vydal pokyn na vyslanie pomoci. Priamo na mieste zasahovali ambulancie záchrannej zdravotnej služby z bratislavského a trnavského regiónu.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 29.06.2021

Búrka a tornádo na južnej Morave si vyžiadali aj pomoc slovenských záchranárskych zložiek. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský bol dnes osobne poďakovať pracovníkom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby za dôsledný zásah a profesionálnu prácu. Na diaľku poďakoval aj záchranárom, ktorí priamo na mieste nešťastia zasahovali.
      
„Ďakujem kolegom z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby za okamžitú reakciu, informovanie ministerstva zdravotníctva a spoločnú tímovú prácu, vďaka ktorej sme mohli kolegom v Česku okamžite pomôcť. V čase nešťastia ihneď, ako sme boli o ňom informovaní, som okamžite vydal pokyn na vyslanie pomoci. Priamo na mieste zasahovali ambulancie záchrannej zdravotnej služby z bratislavského a trnavského regiónu,“ uviedol minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. „Okamžite sme kontrolovali aj možnosti prípadného prijatia pacientov v nemocniciach. Ďakujem Univerzitnej nemocnici Bratislava, Fakultnej nemocnici Trnava a nemocniciam v Myjave, Skalici a Malackách za okamžitú reakciu a avizovanú možnosť v prípade potreby prijať pacientov,“ povedal Kamil Száz, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR.
      
„Posádky záchrannej zdravotnej služby previezli 5 pacientov do nemocníc v Brne a Kyjove, jedna imobilná pacientka bola prevezená do náhradného ubytovania. Pred polnocou sme následne na Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby dostali informáciu, že viac posádok na zásah už nie je potrebných,“ povedal Július Pavčo, hlavný lekár OS ZZS SR. „Ďakujem celému tímu na Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby za profesionálny prístup a výborné zvládnutie situácie,“ uzavrel Juraj Kottner, riaditeľ OS ZZS SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.