LENGVARSKÝ SA BUDE RADIŤ SO SKUPINOU MEDZINÁRODNÝCH ODBORNÍKOV

Cieľom tejto spolupráce je, aby slovenskí pacienti mali prístup k najmodernejšej liečbe. Predsedom rady sa stal prednosta II. Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava Peter Valkovič.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.12.2021

Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému bude radiť skupina slovenských a medzinárodných odborníkov. Cieľom tejto spolupráce je, aby slovenskí pacienti mali prístup k najmodernejšej liečbe. O vymenovaní Vedeckej rady Ministerstva zdravotníctva SR vládou informovala v tlačovej správe hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Predsedom rady sa stal prednosta II. Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava Peter Valkovič.

Tím odborníkov, nositeľov mnohých ocenení, reprezentantov prestížnych klinických pracovísk, ako aj vzdelávacích medicínskych inštitúcií podľa Eliášovej vytvára unikátnu platformu zameranú na systémovú podporu rozvoja aplikovaného výskumu v zdravotníctve. Na starosti bude mať posudzovanie biomedicínskych a klinicky orientovaných projektov. „Niet pochybností, že v modernej spoločnosti v rezorte zdravotníctva sú výskum, vývoj a inovácie nevyhnutnou súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti. O tom, že veda je nástrojom, ktorý prináša riešenia pre rôzne situácie v histórii ľudstva, sa presviedčame aj v práve prebiehajúcej pandémii COVID-19,” dodala Eliášová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.