LENGVARSKÝ: ZDRAVOTNÍKOV BUDÚ PRED ANTIVAXERMI CHRÁNIŤ POLICAJTI AJ VOJACI

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a minister vnútra Roman Mikulec sa dohodli, že budú na ochrane zdravotníckych pracovníkov, ktorým sa vyhrážajú odporcovia očkovania, spolupracovať.

Foto SITA/Jana Birošová
Dátum 06.10.2021

Svojich zdravotníkov budeme chrániť a urobíme všetko kroky preto, aby svoju prácu mohli vykonávať v pokoji. Uviedol to v stredu po stretnutí Ústredného krízového štábu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom sa dohodli, že budú na ochrane zdravotníckych pracovníkov, ktorým sa vyhrážajú odporcovia očkovania, spolupracovať.

Ministerstvo vnútra SR sa doteraz v tomto smere venovalo sledovaniu činnosti antivaxerov na sociálnych sieťach a vyvracaniu hoaxov. Mikulec teraz prisľúbil, že nemocnice a mobilné očkovacie tímy podporia priamo príslušníci Policajného zboru SR, ako aj Ozbrojené sily SR či Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.