LEŠKO SKONČIL AKO ČAPUTOVEJ PORADCA

Marián Leško bol súčasťou tímu prezidentky od jej nástupu do funkcie v roku 2019. V minulosti pôsobil ako politický komentátor a novinár. 

Foto tasr/jaroslav novák
Dátum 12.11.2021

Marián Leško ku koncu októbra skončil ako poradca prezidentky SR Zuzany Čaputovej pre vnútornú politiku. TASR to potvrdil prezidentkin hovorca Martin Strižinec. "Rozhodol sa odísť do dôchodku. Jeho úlohy sú rozdelené medzi ďalších poradcov a zamestnancov prezidentskej kancelárie," priblížil hovorca.

Leško bol súčasťou tímu prezidentky od jej nástupu do funkcie v roku 2019. V minulosti pôsobil ako politický komentátor a novinár. Pracoval v Nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Čaputová vo včerajšej diskusnej relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres kritizovala koalíciu za to, že nedokáže realizovať reformy, na ktoré sú viazané financie z Európskej únie. Vláda má podľa nej legitimitu, sú v nej dobrí ľudia, ale je zaťažená vlastnými konfliktami a nevie tak reformy dotiahnuť do konca. "Ak nie je vôľa vládnuť, tak je to problém," zhodnotila. Vláda má podľa nej svoj podiel aj na tom, ako je pandémia manažovaná a aká je výsledná situácia. Slovensko zaostáva v efektivite krokov, vymožiteľnosti práva alebo vynucovaní opatrení. Ocenila však zlepšenie komunikácie opatrení a pandémie.

V súvislosti so zmareným referendom vyhlásila, že má pochybnosti, či opozičným politikom ide v otázke referenda naozaj o referendum. Keby oň išlo, tak po diskusii s ústavnými právnikmi by sa dali naformulovať otázky tak, aby sa dalo vypísať. "Namiesto toho čelím absolútnym bludom a klamstvám a naozaj ma to vyrušuje," podotkla.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.