LIBERALIZMUS JE EXTRÉMNA IDEOLÓGIA

Ľuboš Blaha: Kisku považujem za normálneho ordinárneho gaunera

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 02.04.2019

Narodil sa v roku 1979. Na Slovensku ho považujú za radikálneho filozofa a politológa, ale aj za najľavicovejšieho politika. Pôsobí na Ústave politických vied SAV. Od roku 2012 je poslancom parlamentu a predsedom Výboru NR SR pre európske záležitosti. Od roku 2018 je vedúcim Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy. Hlási sa k hodnotám socializmu, národnej suverenity a mieru. Kritizuje USA, EÚ, globalizáciu, liberalizmus, kapitalizmus a rusofóbiu.Je autorom vedeckých kníh Antiglobalista, Späť k Marxovi? či Matrix kapitalizmu – blíži sa revolúcia? Korporátne médiá ho nálepkujú ako komunistu, extrémistu, marxistu či ruského agenta. Na sociálnych sieťach láme rekordy, vysmieva sa liberálnym slniečkam a americkým mopslíkom. Deti hamburgerov ho nenávidia. Začiatkom apríla práve v našom vydavateľstve Mayer media vychádza jeho ďalšia kniha s názvom #STO NAJLEPŠÍCH STATUSOV ĽUBOŠA BLAHU.

Ľuboš Blaha.

Prezidentské voľby potvrdili politickú roztrieštenosť. Čo to znamená pre budúcnosť národa?

Slovensko sa rozdelilo na dva zhruba rovnako veľké vyhranené tábory. Na jednej strane sú to prozápadní liberáli, ktorí nenávidia Smer, opovrhujú Slovenskom, hejtujú Rusko a najradšej by z nás urobili 51. štát USA. Patrí sem veľká časť voličov Čaputovej, zvyšok tvoria tí, ktorí sa nechali oklamať jej neuveriteľne nákladnou kampaňou, za ktorou stála agentúra údajného izraelského agenta Arona Shaviva, ktorý je v Čiernej hore obvinený, že v spolupráci s bývalým agentom CIA pripravoval štátny prevrat a atentát na premiéra. Bol to Shaviv, kto z neznámej aktivistky z Pezinka vytvoril favoritku prezidentských volieb. Čaputová za všetko vďačí jemu a bombastickej kampani, ktorú pripravil. Našťastie, nedokázali oblbnúť celé Slovensko. Zhruba polovica chce chrániť našu spoločnosť pred extrémnym liberalizmom, amerikanizáciou či rusofóbiou. Bez ohľadu na ideológie patrí do tohto tábora väčšina pracujúcich ľudí, ktorí žijú od výplaty do výplaty a nemajú čas špekulovať nad politickými izmami. Jednoducho majú plné zuby bordelu, chudoby a nerovnosti, čo prinášajú liberáli, a práve títo dobrí ľudia sú pre budúcnosť Slovenska najdôležitejší, iba vďaka nim dokážeme poraziť amerických mopslíkov, ako sú Čaputová či Kiska, a ubrániť si našu suverenitu a sociálny zmier.

Médiá predpokladali, že kampaň bude špinavá, ale skôr bola štvavá zo strany liberálov, ktorí delia národ na lepšoľudí a tých zlých. Zuzana Čaputová bojovala proti zlu. Viete identifikovať to zlo?

Svet je čiernobiely a pravdu máme len my. Toto tvrdil Hitler, toto tvrdili inkvizítori, čo v stredoveku upaľovali údajné bosorky. A dnes tento istý naratív ponúkajú liberáli. Sú rovnako totalitní ako ich fašistickí predchodcovia. Je choré takto útočiť na ľudí s iným názorom, vraj sú ľavičiari či vlastenci zlo. Oni ako zlo chápu starších ľudí, lebo nie sú dostatočne liberálni. Chápu ako zlo ľudí, ktorí nežijú v mestách, lebo nie sú dostatočne individualistickí. Chápu ako zlo aj chudobných ľudí, ktorými pohŕdajú, pretože takíto liberáli žijú vo svojej zbohatlíckej bubline, v ktorej každý zarába cez tritisíc eur, pracuje pre nejakú nadnárodnú korporáciu, jazdí na luxusnom autíčku a na Facebooku má pri fotke vycapené Slušné Slovensko, lebo tým chce ukázať, že je niečo viac ako zvyšok Slovenska. Pritom ide zväčša o agresívneho hejtera, ktorý by kľudne na ulici skopal starenku, lebo ju nenávidí za to, že volí Smer. Ale na druhý deň by šiel hulákať na námestie, aký je slušný. Decká hamburgerov prestali používať mozog. Kompletne ho vypli. V skutočnosti sa žiadna spoločnosť nedá rozdeliť takto čiernobielo, ako to ponúka Čaputová.

Situácia sa po prvom kole vyhrotila do takej miery, že volič Zuzany Čaputovej, študent bratislavského gymnázia Emil Hodál (mimochodom, syn grafika časopisu .týždeň) na FB profile napísal, že odporcov Čaputovej treba vystrieľať. Toto je to dobro?!

Mňa na tom chlapcovi najviac vydesila tá triedna nenávisť k chudobným ľuďom. To pohŕdanie, tá snobská arogancia. Vraj oni, čo ich platia západné mimovládky, majú dosť peňazí a bežní ľudia vraj jedia to, čo oni hádžu prasatám. Toto povie mladý liberál. Stokrát môže písať, že to tak nemyslel, presne toto je tá emócia, ktorú tu od roku 1989 budujú liberálne médiá ako SME či Denník N, liberálne mimovládky, liberálni intelektuáli či finančné skupiny, ktoré celú túto háveď vlastnia, vrátane Penty a Esetu. Bohatí majú bohatnúť a chudobní sú pre nich len psi, ktorých treba využiť a nech aj skapú, ak nebudú skákať tak, ako bohatí pískajú. Toto je ich hodnotový rebríček, ktorý tu podsúvajú liberáli, tak sa potom nečudujme, že mladí ľudia, ktorí naleteli, píšu takéto strašné veci. To je čistý extrémizmus. Konkrétne na škole, odkiaľ je tento agresívny chlapec, prednášali psychopati zo stránky Zomri, ktorí šíria ten najnechutnejší hejt, aký si len viete predstaviť. Výsledkom pokojne môže byť nejaký liberálny „Breivik“, ktorý reálne zoberie zbraň a pôjde vystrieľať zopár bezdomovcov. Myslím, že je najvyšší čas zasiahnuť, lebo toto sa neskončí dobre. Musíme si uvedomiť, že liberalizmus je vo svojej radikálnej podobe rovnako extrémna ideológia ako fašizmus.

Riaditeľ gymnázia Dušan Jaura, ktorý sa študenta Hodála zastal, je manžel podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej, ktorá je spolustraníčkou Zuzany Čaputovej. Postupne sa ukazuje ideologické prepojenie Progresívneho Slovenska s ekonomickou skupinou Eset, s predstaviteľmi tretieho sektora a Denníka N. Ako vnímate tieto dokázateľné prepojenia?

Je to liberálna mafia, pretože funguje na báze spojenectiev medzi novinármi, mimovládkami, biznisom, školskou sieťou a politikou. Je to sieť, ktorá sa vzájomne chráni. A Progresívne Slovensko je krásny príklad. Napojení na prachy z USA, financovaní cez Nadáciu otvorenej spoločnosti či Goldmanovu nadáciu – grantíky z Washingtonu, Bruselu a ďalších západných centier moci. A peniaze tečú aj zo slovenských finančných skupín ako Eset či Penta. Títo ľudia si vytvorili svoj vlastný matrix, liberálnu bublinu, v ktorej si vzájomne drukujú, akí sú skvelí a zároveň šíria nenávisť voči všetkým alternatívam, najmä ľavicovým a vlasteneckým hodnotám. Jaurová je komický produkt tejto bubliny. Ide o dcéru bývalého predsedu Matice slovenskej Markuša, ktorý bol, myslím, odsúdený za ekonomickú trestnú činnosť. Z bohatej rodinky, otecko sa postaral. A tak je z nej dnes veľká liberálka, lebo nevie, čo je to žiť v chudobe. Toto sú tie detičky, ktoré vyrastali v prepychu. Pozrite sa na Miroslava Beblavého. Otecko v divokých deväťdesiatych rokoch sprivatizoval štátny podnik Palma a synáčik mal odmalička všetko, na čo ukázal prstom. Dnes je z neho veľký liberál, ktorý pohŕda chudobnými ľuďmi. Či sa to niekomu páči, alebo nie, spoločnosť je stále rozdelená na spoločenské triedy a vyššie stredné vrstvy v sebe jednoducho pestujú krutý a cynický liberalizmus, kým chudobnejší pracujúci ľudia majú bližšie k socialistickým a konzervatívnejším motívom. Títo ľudia potrebujú, aby im konečne niekto povedal pravdu a oni pôjdu za nami, som o tom presvedčený. Stokrát nás môžu hejtovať decká zbohatlíkov, pre mňa sú dôležití pracujúci ľudia – tých chcem zastupovať, tým chcem pomáhať, im sa prihováram.

Čo môžu Slováci očakávať od atlanticky orientovanej Zuzany Čaputovej, ktorá raketovo vystrelila na politickú scénu?

Čaputová je len bábka. Neznamená nič. Bude skákať, ako pískajú tí, čo ju vytvorili. Naliali do nej milión eur, preboha. Zuzanka nerozbila prasiatko, to zaplatili finančné skupiny za ňou. A čo myslíte, prečo? Kvôli jej fešnému úsmevu? Asi nie. Čaputová je ich nástroj na to, aby ovládli Slovensko a presadzovali to, čo potrebujú, liberálne reformy, americké záujmy, vojnovú lobby, biznis pre svoje firmy. V politike platí: povedz mi, kto ťa financuje a ja ti poviem, kto si. Čaputovú financujú americké mimovládky vrátane Sorosa a Goldmanovcov. Je prepojená na izraelské kruhy okolo krajne pravicového premiéra Netanjahua, ktoré sú takisto mimoriadne vplyvné v USA. Podporuje ju komplet celé mediálne impérium Penty a Esetu. Takže ak sa ma spýtate, čo je Čaputová, moja odpoveď je Soros, Penta, Eset, Netanjahu a ďalší. Toto je Čaputová. Jedno je isté – tejto žene na Slovensku nezáleží. Bude slúžiť západným mocnostiam. Tak ako Kiska. A možno ešte horšie, lebo sama je fanatická liberálka.

Prezidentské voľby ukázali silu mainstreamových médií, ale aj to, že práve pre ne Smer-SD ťahá za kratší koniec. Aký máte vzťah k štandardným a alternatívnym médiám?

V liberálnych režimoch médiá takmer vždy ovládajú rôzne finančné skupiny, korporácie či oligarchovia. Tak je to všade. Na Slovensku však víťazí ideológia nad komerciou. Máte tu nejakých 5-6 mainstreamových médií, ktoré sú všetky zacielené na rovnakého adresáta. Denník N, SME, Aktuality – to je jednoducho totožný výplach, akurát použijú iný titulok. V skutočnosti medzi nimi neexistuje rozdiel. Ľavicový či vlastenecký volič nemá denníky, ktoré by čítal. Túto medzeru na trhu vypĺňajú časopisy, ako je ten váš, prípadne weby ako Hlavné správy či Slovo. Ale odrazu to zaberá. Všetko alternatívne si odrazu získava veľkú čítanosť, čo je len logický dôsledok toho, že ľudia majú plné zuby liberálnej propagandy, ktorá sa na nich hrnie z mainstreamu bez prestávky od roku 89. Ľudia už tomu neveria. Liberálna mafia sa potom bráni tým, že označuje všetky alternatívne médiá za konšpiračné, dezinformačné a extrémistické, ale nepomáha to, lebo ľudia považujú za extrém práve to, čo produkujú liberáli. Priestor pre alternatívne názory prichádza spontánne, zoberte si len Facebook. Moje statusy sledujú státisíce ľudí, niektoré moje videá videlo pol milióna ľudí. Ľudia sami od seba hľadajú pravdu, pretože zistili, že liberálna mafia ich klame. Korporácie a oligarchovia stratili kontrolu nad tým, čo si ľudia budú myslieť, pretože internet sa ťažšie kontroluje. A preto musíme robiť všetko pre to, aby sme podporovali alternatívne médiá a skutočnú slobodu slova.

Mainstream, tretí sektor a lepšoherci na tribúnach dostali „dole“ Roberta Fica z premiérskeho kresla. Dnes sa ukazuje, že s vraždou Jána Kuciaka nič nemal a neexistuje ani telefonát s talianskym bossom Vadalom. Predpokladáte, že sa Ficovi niekto ospravedlní?

Pokračovanie článku nájdete v tlačenej verzii Extra plus.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.