LIBERÁLNA PRIMÁTORKA PRIEVIDZE ZDIERA MLADÝCH HOKEJISTOV

Andrej Sekera: Ani zimný štadión v Dallase neplatí také poplatky. Mesto a ľudia na čele pochovajú šport v Prievidzi nadobro!

Foto Archív
Dátum 13.07.2020

Prievidza, na ktorej čele stojí primátorka Katarína Macháčková kandidujúca za PS Spolu, stanovila hokejistom mesačný nájom, ktorý sa stáva pre nich likvidačný. Mesto, ktoré sa prezentuje podporovaním športu pre mladých, zdvihlo nájomné aj mládežníckemu klubu. Hokejový klub považuje toto rozhodnutie za likvidačné:

„Takýto spôsob podpory mládežníckeho hokeja a športu ako takého samotného nemá podľa našich informácií nikde v okolí obdobu a preto sme sa rozhodli, že s takýmto systémom podpory športu v meste nechceme mať nič spoločné a odmietame reprezentovať mesto, ktoré sa takto správa a preto HC Prievidza resp. mužský hokej v meste Prievidza KONČÍ!"

Status HC Prievidza komentoval aj Andrej Sekera, hokejový obranca, ktorý hrá za klub Dallas Stars NHL a je rodákom z Bojníc. 

Príspevok bol uverejnený na Facebooku HC Prievidza 3. júla 2020.   

Dňa 28.10.2019 schválilo mestské zastupiteľstvo, na návrh finančnej komisie, VZN č. 8/2019 v ktorom sa v skratke píše o spolufinancovaní dotácií na prenájom mestských športovísk od 01.01.2020 vo výške 5%, pričom každý rok sa výška spolufinancovania bude zvyšovať o ďalších 5%.

Týmto by sme sa chceli vedeniu mesta a poslancom mestského zastupiteľstva poďakovať za tento nápad, z ktorého pre náš klub HC Prievidza vyplynul nájom (aj keď vedenie mesta Prievidza to nazýva inak) a to vo výške 1350€ ročne. Tento nájom síce nie je pre nás likvidačný, ale keďže reprezentujeme mesto, tak to považujeme za absurdné. Žiadne okolité mesto nevyberá takéto „výpalné“ (ak vôbec nejaké okrem Bratislavy).


S čím máme ešte väčší problém je to, že táto povinnosť (nájom) vznikla aj mládežníckemu klubu Prievidze! To isté vedenie mesta Prievidza a tí istí poslanci mesta Prievidza, ktorí sa všade oháňajú ako im ide o to, aby mládež športovala a ako podporujú mládežnícky šport, tak schválením tohto VZN „vyrúbili“ deťom mesačný „NÁJOM“ vo výške 850,-€ mesačne čo predstavuje 10 200,-€ ročne. Pre príklad uvádzame, že mesto Prievidza „PODPORUJE“ mládežnícky klub v Prievidzi sumou 11 200,-€ ročne a to isté mesto Prievidza, ktoré ich tak neskutočne podporuje im zároveň zoberie týmto nájmom vyššie spomínanú sumu 10 200,-€, čiže koľko peňazí z tejto podpory mesta nakoniec našim deťom zostane asi nemusíme nikomu vysvetľovať. A ak dôjde k navyšovaniu nájomného o 5% (plán je do výšky 20%), tak si môžete spočítať ako pomôže mesto týmto mladým hokejistom respektíve ich rodičom.

Za 5 rokov fungovania nášho klubu sme dokázali urobiť sezóny skromne, ale bez dlhov a ešte sme zvyšné peniaze investovali spolu s mestom do prerábky našej šatne, čiže mestského majetku! Za toto obdobie fungovania sme nevideli akúkoľvek snahu od kompetentných z mesta, že by sa čo i len zaujímali o nás, hľadali cestu ako nám pomôcť, zaujímali sa o výšku nášho rozpočtu atď. Vždy, keď sme žiadali o pomoc dostali sme iba alibistickú odpoveď, že nie je z čoho nám dať, lebo mesto peniaze nemá a žiadna iná alternatíva sa nehľadala (napadá nás niekoľko možností). O polovicu menšie mestá nájdu nemalé peniaze na hokej, podľa nás to je iba o prioritách a chcení kompetentných. Za celé obdobie nášho klubu nebolo vyplatené ani 1€ na mzdy členov výkonného výboru.

Takýto spôsob podpory mládežníckeho hokeja a športu ako takého samotného nemá podľa našich informácií nikde v okolí obdobu a preto sme sa rozhodli, že s takýmto systémom podpory športu v meste nechceme mať nič spoločné a odmietame reprezentovať mesto, ktoré sa takto správa a preto HC Prievidza resp. mužský hokej v meste Prievidza KONČÍ! Hejterom odkazujeme, že toto nie je vyplakávanie, že nemáme peniaze na chod klubu, ale postoj voči nefungujúcemu systému, z ktorého nám je zle a nechceme byť ďalej jeho súčasťou! 

Ďakujeme všetkým čo nás tých 5 sezón podporovali a pomáhali nám, ďakujeme fanúšikom, trénerom, personálu, ale hlavne chalanom – hráčom, ktorí boli ochotní na úkor svojho voľného času a hlavne ZADARMO reprezentovať prievidzský hokej, v ktorom všetci celý život pôsobili. Verte nám, že sme robili všetko preto, aby sme túto situáciu vyriešili, ale u nikoho z kompetentných sme sa nestretli s porozumením. Ako vidíte, celé tie roky sme to robili nezištne a z lásky k športu.

V prípade Vašich otázok ohľadom tejto situácie nás kľudne kontaktujte formou súkromnej správy, kde sme ochotní všetko vysvetliť a poskytnúť informácie, nakoľko sem by sa nám všetko nezmestilo.

S pozdravom členovia výkonného výboru HC Prievidza
Michal Kováč, Martin Paulík, Tomáš Sobota a Miroslav Holúbek

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.