LIBERÁLNA ŠIKANA

Aktivistku Líviu Garčalovú vykázali z feministického pochodu podporujúceho potraty len preto, že má na interrupcie odlišný názor

Foto ARCHÍV
Dátum 17.09.2019

BRATISLAVA 17. septembra (cz.sputniknews.com/Extra plus) - Tolerancia liberálov opäť ukázala svoju pravú tvár keď 14. septembra na feministickom pochode vyhnali s pomocou polície aktivistku Líviu Garčalovú z Kulturblogu. Pochodu Nebudeme ticho podpurujúceho potraty sa v Bratislave zúčastnilo asi päťsto ľudí. 

,,Nebudeme ticho, lebo nedovolíme, aby o nás a našich telách rozhodoval niekto iný,“ tak znelo krédo feministiek a ich podporovateľov. Na pochod však prišla aj Lívia Garčalová, ktorá je jednou z hlavných tvárí portálu Kulturblog. S mikrofónom v ruke sa pýtala niektorých účastníkov pochodu na rôzne otázky ohľadom interrupcií. Zrazu však pribehli organizátori pochodu, ktorí ju začali najprv slovne napádať, neskôr ju dokonca fyzicky vytláčali zo spomínaného pochodu. Najagresívnejšie sa správal Robert Mihály z extrémistického spolku Antifa. Následne prišla polícia, ktorá sa postavila na stranu organizátorov. Liviu vykázali z pochodu s odôvodnením, že sa organizátori aj iní ľudia sťažovali, že im narúša demonštráciu.

Začiatkom roka sa hovorilo o tom, že poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko chcú znova sprísniť potratovú politiku. Na ďalšom zasadnutí parlamentu sa chystajú predložiť nový návrh na ochranu nenarodených detí.

"Cieľom je sprísniť absolútne liberálne potratovú politiku," cituje portál slová poslanca Milana Uhríka z ĽS Naše Slovensko a dodáva, že návrh je zhodný s tým, ktorý bol predkladaný v júni minulého roka. Poslanci chcú obmedziť prerušenie tehotenstva až na tri výnimky. Prvá je ohrozenie života matky, druhou je otehotnenie po znásilnení a treťou vážne genetické poškodenie plodu.