LIBERÁLNYM KOMEDIANTOM SIAHNU NA PLAT, BEBLAVÝ SI VYBAVIL VÝNIMKU

Bývalí poslanci NR SR Martin Poliačik, Jozef Mihál, Simona Petrík, Viera Dubačová a Alan Suchánek prídu o polovicu platu za apríl 2020 za obsadenie rokovacieho pultu.

Foto TASR/JAKub Kotian
Dátum 23.04.2020

BRATISLAVA 23. apríla (TASR/extraplus.sk) - Bývalí poslanci Národnej rady (NR) SR Martin Poliačik, Jozef Mihál, Simona Petrík, Viera Dubačová a Alan Suchánek prídu o polovicu platu za apríl 2020, na ktorý majú nárok. Rozhodol o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Exposlanci spolu s bývalým poslancom Miroslavom Beblavým boli vo februári vykázaní z rokovacej sály ešte predchádzajúcim predsedom NR SR Andrejom Dankom pre obštrukciu s obsadením rokovacieho pultu. Beblavý o polovicu platu nepríde, Kollár vyhovel jeho námietke.

Kollár skonštatoval, že vykázanie sa považuje za neospravedlnenú neúčasť. Keďže poslanci neospravedlnili svoju neúčasť počas dvoch dní, podľa zákona strácajú nárok na polovicu platu. Kollár vyhovel námietke Beblavého a skonštatoval, že exposlanec bol vykázaný zo sály len počas jedného dňa. Suchánek, Dubačová, Petrík a Beblavý totiž podali námietky proti neospravedlnenej neúčasti na dvoch rokovacích dňoch. Šéf parlamentu po zaujatí stanovísk od Mandátového a imunitného výboru NR SR, ako aj podpredsedov parlamentu pozmenil stanovisko v prípade Beblavého, ktorý tak o polovicu platu nepríde. 

Mandátový a imunitný výbor skonštatoval, že poslanci Suchánek, Dubačová a Petrík boli vykázaní z rokovacej sály pre porušenie rokovacieho poriadku. Námietku proti vykázaniu nepodali podľa členov výboru v súlade s rokovacím poriadkom. Pre TASR to uviedla predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO). Odchádzajúci poslanci NR SR majú po zániku svojho mandátu ešte nárok na vyplácanie platu. Jeho výška závisí od toho, ako dlho v parlamente pôsobili, dostať môžu dvojmesačný alebo trojmesačný plat.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.