LÍDER NÁRODNIAROV TRESTÁ "NEPOSLUŠNÝCH"

Markovič zo SNS: Danko mojím odvolaním nekonal ani hrdo, ani odborne, ani slušne

Foto TASR/Jakub Kotian
Dátum 13.07.2017

BRATISLAVA 13. júla (TASR/Extra plus) - Eduard Markovič, ktorého predseda SNS Andrej Danko odvolal z postu krajského šéfa strany v Prešove, poškodil meno SNS. Pre TASR to dnes uviedla riaditeľka kancelárie predsedu národniarov Zuzana Škopcová. Členovia strany z Prešovského kraja totiž vyjadrili nespokojnosť s politikou vedenia a tvrdili, že pri výbere kandidáta na predsedu Prešovského kraja došlo k porušeniu základných stanov.
"Pán Markovič bol riadne pozvaný na predsedníctvo SNS, aby vysvetlil svoj postoj. Súčasne ako člen strany vie, že máme ústrednú kontrolnú a revíznu komisiu. Tam sa mohol posťažovať v rámci strany," uviedla Škopcová.
Podľa jej slov Markovič svojím konaním medializoval predmetnú tému a tým poškodil meno strany. "Pričom ani raz to neriešil na predsedníctve SNS, ani vnútornými mechanizmami. Z tohto dôvodu bol odvolaný zo svojej funkcie a musí strpieť stranícky trest," odkázala.
Podľa medializovaných informácií bol problém v tom, že predsedníctvo SNS zvolilo za kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Miroslava Škvareka, ale krajská rada v Prešove navrhla Markoviča. "Pán Škvarek má skúsenosti v komunálnej politike ako primátor mesta Svit. Disponuje bezpochyby väčšími predpokladmi do volieb do VÚC aj na predsedu PSK ako pán Markovič," dodala Škopcová.
Markovič pre Nový Čas uviedol, že Danko jeho odvolaním nekonal ani hrdo, ani odborne, ani slušne. "Ja som rovný a priamy chlap a nie som zvyknutý na takéto klamstvá a intrigy. O mene na kandidátke rozhodli regionálne štruktúry a načo nám potom sú, keď o všetkom rozhoduje jeden jediný človek. Týchto ľudí to potom odrádza od roboty, a je to pre nich premrhaná energia a nechápu, čo sa vlastne deje," povedal denníku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.