LIPŠIC BY BOL BEZ KAMARÁTA KRAJNIAKA STRATENÝ - VYBAVIL MU KANDIDATÚRU NA ŠÉFA ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY

Daniel Lipšic nemohol o previerku stupňa ,,prísne tajné" požiadať sám, musel mu preto niekto pomôcť. Mal to byť práve jeho bývalý kolega a sused minister práce Milan Krajniak. Podozrivé je aj to, že Daniel Lipšic získal previerku v neštandardne krátkom čase. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 23.01.2021

Jediným kandidátom na špeciálneho prokurátora, ktorý nepochádza z prostredia prokuratúry, ale z advokácie je Daniel Lipšic. To mu sťažilo získanie osvedčenia Národného bezpečnostného úradu na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami stupňa ,,prísne tájné.  Túto previerku musí absolvovať každý kandidát. Keď koalícia upravovalo pravidlo o tom, kto môže požiadať o previerku zabudla toto pravidlo upraviť. 

Daniel Lipšič tým pádom o previerku sám požiadať nemohol. Musel mu niekto pomôcť. Podľa denníka SME to bol práve jeho bývalý kolega a sused Milan Krajniak. Práve vďaka rezortu práce, ktorému Krajniak šéfuje, získal Daniel Lipšic previerku. Podľa denníka SME je podozrivé aj to, akým spôsobom Lipšic previerku získal. 

Vraj dĺžka za akú preverili Lipšicovú osobu bola neštandardne krátka. Kým iných žiaditeľov NBÚ preverujú aj pol roka, Lipšic to stihol za necelé tri mesiace. Daniel Lipšic dostal osvedčenie 8. decembra, ak by to nestihol do 8. januára, kandidovať by nemohol. Vypočutie sa bude konať 1. a 2. februára, následne bude špeciálneho prokurátora voliť parlament.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.