LIPŠIC: POČÍTAM S TÝM, ŽE SI PRÍDU AJ PO MŇA

Vyšetrovatelia NAKA sú podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica stíhaní za veci, ktoré nie sú trestnými činmi.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 17.09.2021

Hosťom diskusnej relácie rádia Express bol v piatok špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Uviedol, že vyšetrovatelia NAKA sú stíhaní za veci, ktoré nie sú trestnými činmi. „Tu sú vyšetrovatelia posielaní do najhorších ústavov na výkon väzby," reagoval na obvinenia štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorých zadržala inšpekcia a súd ich poslal do väzby. 

Tvrdí, že trestné stíhania sú vedené účelovo. „Ak si niekto myslí, že nás alebo ich zoberie do väzby a tým to celé skončí, tak to je veľký omyl," doplnil a uviedol, že počíta s tým, že odvedú aj jeho. „Počítam aj s touto alternatívou, moja rodina je o tom informovaná.“

Zároveň však dodal, že spí pokojne. „Pokiaľ človek nič neurobil, tak nech pokojne prídu," uviedol. Trestné stíhania, ktoré sú vedené pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry, podľa neho siahajú do najvyšších poschodí justície, politiky či podnikateľksého prostredia.

Hovorí, že sa momentálne nachádzame na hrane toho, či bude alebo nebude pokračovať očista. „Máme proti sebe veľkú presilu, ktorá má neobmedzené zdroje a nehrá podľa pravidiel. Problém je, že táto skupina má svojich ľudí aj v orgánoch presadzovania práva, ktorý by mali byť na našej strane," dodal. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.