LIPŠICOV ÚRAD NAVRHUJE PRE KAJÚCNIKA SLOBODNÍKA PODMIENKU

Bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník bol pôvodne obvinený v siedmych trestných kauzách. V niektorých bolo neskôr jeho stíhanie zastavené. Slobodník ako „kajúcnik" trestnú činnosť priznáva a usvedčuje aj iné osoby.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 28.07.2023

Úrad špeciálnej prokuratúry navrhuje pre bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka v rámci dohody o vine a treste za tri korupčné skutky dvojročný trest väzenia podmienečne odložený na dobu troch rokov. Vyplynulo to zo štvrtkového verejného zasadnutia Najvyššieho súdu SR vo veci expolicajta Mariána Kučerku. Súd si totiž od orgánov činných v trestnom konaní vyžiadal podklady o trestných konaniach vedených voči svedkom, ktorí usvedčovali Kučerku, vrátane Slobodníka, bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa alebo Petra Petrova prezývaného Tiger. Kučerkov obhajca Martin Bezák označil návrh dohody so Slobodníkom za „doslova smiešny".

Špecializovaný trestný súd by mal dohodu medzi prokurátorom a bývalým policajným funkcionárom schvaľovať 21. augusta. Dohoda sa týka troch skutkov. Ide konkrétne o prijatie úplatku v kauze Valčeky, v rámci ktorej bol vyšetrovaný príbuzný exministra Petra Žigu Štefan Ž., ďalej v kauze, v ktorej je obvinený poslanec parlamentu Martin B. a tiež v prípade Miroslava J.

Podľa informácii, ktoré na Najvyššom súde SR oboznámil predseda senátu Juraj Kliment bol Slobodník pôvodne obvinený v siedmych trestných kauzách. V niektorých bolo neskôr jeho stíhanie zastavené. Slobodník ako „kajúcnik" trestnú činnosť priznáva a usvedčuje aj iné osoby.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.