ĽUBOŠ BLAHA: CHCEM TAK VEĽA, YANKEE GIRL?

Zuzana Čaputová by nerobila v mene Slovákov, ale v mene tých, ktorí ju financujú, mene Goldmanovej nadácie.

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 20.03.2019

LEN NA PRIPOMENUTIE ZAHRANIČNO-POLITICKÝCH POSTOJOV ZUZANY ČAPUTOVEJ:

1. NENÁVISŤ PROTI RUSKU

Za najväčšiu hrozbu Čaputová považuje Rusko. Ja len, že väčšina Slovákov za najväčšiu hrozbu pre mier považuje USA a naopak, takmer tri štvrtiny Slovákov považuje Rusov za partnerov a nie hrozbu. Tak v mene koho hovoríš, dievčatko? 

2. PODPORA MIGRÁCIE

Čaputová považuje za chybu, že Slovensko odmietlo podpísať Globálny kompakt o migrácii. Ona by Marakéšsky dohovor podpísala. V protiklade k tomu, čo si myslí väčšina Slovákov. Tak v mene koho hovoríš, dievčatko?

3. POŠLIAPAVANIE NÁRODNEJ SUVERENITY

V prípade Venezuely by Čaputová uznala amerického tajtrlíka Guaida za prezidenta, hoci nemá žiaden demokratický mandát a porušila by tým medzinárodné právo a národnú suverenitu iného štátu. Tým by ohrozila aj našu vlastnú národnú bezpečnosť. A v mene koho by si to urobila, dievčatko? 

CHCEME MAŤ ZA PREZIDENTA HOVORKYŇU PENTAGONU?

Ja vám poviem, v mene koho by toto všetko robila Zuzana Čaputová. Nie v mene Slovákov. Ale v mene tých, ktorí ju financujú. V mene Goldmanovej nadácie. V menej Nadácie otvorenej spoločnosti. V mene Spojených štátov amerických. 

Chcel by som, aby prezidentom Slovenskej republiky nebola americká čivava, ale sebavedomý štátnik, ktorý bude vedieť povedať NIE veľmociam a bude hájiť naše národné záujmy. 

Chcem tak veľa, Yankee girl?