LUČANSKÉHO SYN SI NEŽELÁ, ABY MÉDIÁ PÍSALI, ŽE JEHO OTEC SPÁCHAL SAMOVRAŽDU

Europoslanec Miroslav Radačovský, pre ktorého pracuje syn zosnulého Milana Lučanského, nesúhlasí s tým, že médiá vo svojich vyjadreniach o smrti generála používajú slovné spojenie "spáchal samovraždu". Správne by podľa neho mali písať, že k smrti generála došlo za doposiaľ neobjasnených okolností.

Foto Facebook/Milan Lučanský
Dátum 02.12.2021

Na facebookovej stránke denníka SME bol zverejnený článok, v ktorom sa píše o vyšetrovaní samovraždy generála Milana Lučanského. Na článok reagoval europoslanec Miroslav Radačovský, pre ktorého ako asistent pracuje aj syn zosnulého generála Adam Lučanský. Ako sa Radačovský vyjadril, v menej svojom aj v mene svojho asistenta žiada médiá, aby nepoužívali slovné spojenie "spáchal samovraždu".

Celý komentár Miroslava Radačovského znie:

Vážení priatelia, média, redaktori, žurnalisti ale aj poniektorí europoslanci. Trápi ma, ako splnomocneného zástupcu poškodených pána gen. Lučanského to, že niektoré médiá, novinári a ďalší používajú pojem “gen. Lučanský spáchal samovraždu”.

Právne akceptovateľné, eticky morálne a správne by bolo používať pojem “k smrti generála a poraneniu došlo za doposiaľ neobjasnených okolností”. Toto je jednoduchá právna ale aj ľudská prosba mňa, ako splnomocneného zástupcu poškodených a poškodeného Ing. Adama Lučanského, jedného z mojich akreditovaných asistentov v Bruseli, aby sa slovné spojenie "spáchal samovraždu", nepoužíval.

Všetkým ľudom dobrej vôle a predovšetkým všetkým ľudom, čo len s elementárnymi vlastnosťami objektivity a ľudskosti ďakujeme.
S úctou,
Splnomocnený zástupca poškodených
JUDr. Miroslav Radačovský

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.