LUKAŠENKO NARIADIL KONTROLU BOJASCHOPNOSTI ARMÁDY

Podobné kontroly bojaschopnosti bieloruskej armády sa už konali 4. mája a 11. októbra. Monitorovacia skupina Belarusian Hajun project neskôr na Telegrame uviedla, že Minsk posiela vojakov aj k hraniciam s Ukrajinou.

Foto SITA/AP
Dátum 13.12.2022

Bielorusko začalo náhle preverovať bojovú pripravenosť armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruské ministerstvo obrany, deje sa tak na základe rozkazu prezidenta Alexandra Lukašenka.

„Opatrenia budú mať komplexný charakter, jednotky budú musieť čo najskôr postúpiť do určených oblastí, rozmiestniť vybavenie, zorganizovať bezpečnosť a obranu a tiež zriadiť mostné prechody cez rieky Neman a Berezina. V tomto období je plánovaný pohyb vojenskej techniky a personálu, ako aj dočasné obmedzenie pohybu občanov na niektorých verejných komunikáciách a priestranstvách územia,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Podobné kontroly bojaschopnosti bieloruskej armády sa už konali 4. mája a 11. októbra. Monitorovacia skupina Belarusian Hajun project neskôr na Telegrame uviedla, že Minsk posiela vojakov aj k hraniciam s Ukrajinou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.