LUKAŠENKO: V BUDÚCICH PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH UŽ NEBUDEM KANDIDOVAŤ!

Alexandr Lukašenko: V prezidentskom úrade môžem byť veľmi skoro nahradený inou osobou.  Som v tejto krajine zakorenený a ona je zakorenená vo mne. A zatiaľ neviem, ako budem žiť ďalej - či pôjdem do dôchodku, alebo budem robiť niečo iné. Zatiaľ to netuším. Ale nepúšťajte sa do dohadov, kedy Lukašenko odstúpi.

Foto SITA/AP
Dátum 09.08.2021

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok vyhlásil, že v prezidentskom úrade by "veľmi skoro" mohol byť nahradený inou osobou.  "Som v tejto krajine zakorenený a ona je zakorenená vo mne. A zatiaľ neviem, ako budem žiť ďalej - či pôjdem do dôchodku, alebo budem robiť niečo iné. Zatiaľ to netuším. To však neznamená, že sa zo všetkých síl držím tohto úradu. Nie. Po mne prídu ďalší ľudia, a bude to veľmi skoro," povedal Lukašenko novinárom v Minsku, informovala agentúra TASS.

"Ale nepúšťajte sa do dohadov, kedy Lukašenko odstúpi. Veľmi skoro," dodal. Politické šoky spred jedného roka podľa bieloruského prezidenta preukázali, že v súčasnosti existuje 15 až 20 ľudí, ktorí by mohli byť lídrami krajiny. "Všetci, ktorí by mohli byť prezidentom, sú na výslní verejnosti," povedal Lukašenko s tým, že v budúcich voľbách sa nebude uchádzať o post prezidenta a ani nikoho iného nepodporí.

Lukašenko podľa agentúry AP v pondelok zároveň poprel, že jeho vláda spustila tvrdé prenasledovanie odporcov po minuloročných sporných prezidentských voľbách, ktoré v Bielorusku vyvolali niekoľko mesiacov trvajúce masové protesty. Bieloruské úrady na protesty reagovali represiami, počas ktorých bolo zadržaných viac než 35.000 ľudí. Popredné osobnosti opozície boli zatknuté alebo prinútené opustiť krajinu.
      
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.