MACHAJ: PREKVAPILO MA, KEĎ FICO POVEDAL, ŽE MI PÔJDE PO KRKU

Riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj: Verím, že to RTVS ustojí a že sa po voľbách nestane štátnou televíziou, ktorá bude reflektovať len záujmy štátu a politických strán.

Foto tasr/jakub kotian
Dátum 01.07.2023

Onedlho uplynie presne rok odvtedy, čo parlament zvolil za riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja. Počas tohto obdobia si vyslúžil nemajú mieru kritiky od opozičných politikov, podľa ktorých zaviedol v RTVS cenzúru. Ako uviedol v rozhovore pre Denník N, neľutuje, že sa rozhohol prihlásiť na post riaditeľa.

„Niekedy som prekvapený, čo všetko ma za ten rok stretlo, ale neľutujem. Je to zaujímavá skúsenosť. Pochopiteľne, sú tam mnohé problémové veci, ktoré sú náročnejšie, ale aj radostné a zaujímavé,“ uviedol.

Podľa vlastných slov ho trošku prekvapilo, keď mu líder Smeru-SSD Robert Fico povedal, že mu pôjde po krku a po hlave. „To nebolo úplne najpríjemnejšie. Aj sme si to nejako komunikovali, že to bolo myslené obrazne,“ povedal Machaj. Smeru sa v minulosti nepáčilo viacero rozhodnutí RTVS, jedným z nich bolo aj neprijatie Ľuboša Blahu do diskusie, keď prišiel ako náhradník.

 „To, že Ľuboš Blaha nemal prístup do vysielania, bolo normálne zásadné stanovisko k tomu, že politická strana si z vysielania RTVS nemôže robiť trhací kalendár. RTVS nie je v rukách politikov, my si určujeme, čo je aktuálna téma,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.