MACRON OHLÁSIL VZNIK KOALÍCIE NA DODÁVKY RAKIET STREDNÉHO A DLHÉHO DOLETU UKRAJINCOM

Francúzsky prezident Emmanuel Macron ohlásil vznik novej koalície na dodávanie „rakiet stredného a dlhého dosahu a bômb“ Ukrajine. Francúzsko a ďalší spojenci Ukrajiny „vytvoria koalíciu pre hĺbkové údery, a teda pre rakety a bomby stredného a dlhého dosahu“.

Foto SITA/AP
Dátum 27.02.2024

Francúzsky prezident Emmanuel Macron ohlásil vznik novej koalície na dodávanie „rakiet stredného a dlhého dosahu a bômb“ Ukrajine. Francúzsko a ďalší spojenci Ukrajiny „vytvoria koalíciu pre hĺbkové údery, a teda pre rakety a bomby stredného a dlhého dosahu“, povedal Macron po pondelkovej schôdzke európskych lídrov.

Ukrajina od spojencov už dlhodobo žiada zbrane dlhého dosahu, vrátane amerických raketových systémov ATACMS a nemeckých rakiet Taurus. Obavy z eskalácie konfliktu s Moskvou však bránia v dodávaní týchto zbraní Ukrajine bez váhania. Ukrajinský Prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu, v deň druhého výročia začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, vyhlásil, že Kyjev nepoužije raketové systémy dlhého doletu na údery na ciele v Rusku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.