MACRON UDELIL CSÉFALVAYOVEJ FRANCÚZSKE ŠTÁTNE VYZNAMENANIE

Bývalá predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR a prodekanka pre zahraničné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave Katarína Cséfalvayová získala vyznamenanie Chevalier dans l’ordre national du Mérite (Rytier Národného rádu za zásluhy) za rozvoj bilaterálnych vzťahov.

Foto sita/alexANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 25.06.2021

Bývalej predsedníčke Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR a prodekanke pre zahraničné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave Kataríne Cséfalvayovej udelil francúzsky prezident Emmanuel Macron štátne vyznamenanie Chevalier dans l’ordre national du Mérite (Rytier Národného rádu za zásluhy) za rozvoj bilaterálnych vzťahov. Vyznamenanie si v piatok prevzala z rúk francúzskeho veľvyslanca v SR Christopha Léonziho. TASR o tom informovali z Inštitútu pre centrálnu Európu.

"Hospodárska, kultúrna, akademická či medzivládna spolupráca spoločne vytvára pestrú mozaiku vzťahov medzi Francúzskom a Slovenskom. Som rada, že som do nej mohla prispieť i ja," uviedla Cséfalvayová. Zdôraznila potrebu jednoty medzi jednotlivými štátmi Európy. "Som presvedčená, že dnes, vo svete otrasenom pandémiou, v Európe, ktorej jednota sa ocitá pod útokmi zvonka i zvnútra, je vzťah medzi SR a Francúzskom a medzi strednou Európou a Francúzskom dôležitejší ako kedykoľvek predtým," podotkla. Niekdajšia predsedníčka Zahraničného výboru NR SR momentálne pôsobí ako riaditeľka Inštitútu pre centrálnu Európu, ktorý je zameraný na vytváranie politík posilňujúcich vzťahy medzi strednou a západnou Európou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.