MAĎARI SA VAKCÍNY SPUTNIK NEBOJA, DOVÁŽAJÚ VO VEĽKOM

Maďarský špeciál privezol v nedeľu z Ruska ďalších 250.000 kusov očkovacej látky Sputnik V. Podľa maďarského ministra zahraničných vecí poletí nákladné lietadlo na budúci týždeň znova do Moskvy pre zásielku 180.000 vakcín a následne potom aj ďalších 250.000 očkovacích látok. 

Foto SITA
Dátum 22.03.2021

Maďarský špeciál privezol v nedeľu z Ruska ďalších 250.000 kusov očkovacej látky Sputnik V, informoval vo videozázname zverejnenom na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.
      
"O rozvoze vakcín na očkovacie miesta rozhodne Národné zdravotné centrum (NNK). Bude to veľký krok k dosiahnutiu zaočkovanosti 2,5 milióna Maďarov," povedal šéf diplomacie. Maďarské nákladné lietadlo na budúci týždeň podľa jeho slov znova poletí do Moskvy pre zásielku 180.000 vakcín a následne potom aj ďalších 250.000 očkovacích látok. "Za necelé dva týždne tak dovezieme z Ruska celkom 680.000 kusov vakcíny Sputnik V," dodal Szijjártó. Tretia vlna koronavírusovej pandémie v Maďarsku nepoľavuje. Za posledný deň pribudlo 10.625 prípadov nákazy a 194 úmrtí. Hospitalizovaných je rekordných 10.652 pacientov, z nich 1273 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.
      
Dosiaľ v Maďarsku zaočkovali 1.563.000 ľudí, z ktorých aj druhú dávku očkovacej látky dostalo 474.891 osôb. V sobotu bolo zaočkovaných 42.892 ľudí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.