MAĎARI V TOM MAJÚ JASNO: UKRAJINA NEROZHODUJE O SVOJOM OSUDE, BEZ VÔLE USA NEBUDE MIER

Postupné kroky od sankcií voči Rusku, cez finančnú pomoc Ukrajine, poskytovanie obranných prostriedkov, potom útočných bojových vozidiel až po ponuku bojových lietadiel Ukrajine označil šéf maďarského rezortu obrany za istý druh eskalácie konfliktu. 

Foto SITA/AP
Dátum 13.03.2023

Ukrajina o svojom osude nerozhoduje sama, rozhodujú o ňom iní. Bez vôle Spojených štátov na Ukrajine nebude mier, vyhlásil v pondelok v rozhovore pre server Index.hu maďarský minister obrany Kristóf Szalay-Bobrovniczky, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Postupné kroky od sankcií voči Rusku, cez finančnú pomoc Ukrajine, poskytovanie obranných prostriedkov, potom útočných bojových vozidiel až po ponuku bojových lietadiel Ukrajine označil šéf maďarského rezortu obrany za istý druh eskalácie konfliktu. Európa sa takto zrazu môže ocitnúť uprostred vojny, varoval.

"Strategickým cieľom je, aby Rusko nepredstavovalo hrozbu pre Európu a medzi Ruskom a Maďarskom by zároveň mala byť dostatočne široká a hlboká oblasť, suverénna Ukrajina. Je to v záujme nás všetkých, no na dosiahnutie tohto cieľa volíme rôzne prostriedky," podotkol Szalay-Bobrovniczky. Zdôraznil, že uzavretie prímeria by viedlo k záchrane životov. Minister v rozsiahlom rozhovore opakovane podčiarkol, že Maďarsko nebude dodávať Ukrajine zbrane a zostane mimo vojny.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.