MAFIÁNSKA MINULOSŤ JE V POHODE, OKOPÍROVANÁ DIPLOMOVKA NIE!

Podľa Jany Cigánikovej z SaS je kauza diplomovky jasne dokázanou vecou, zatiaľ čo v súvislosti so stykmi Borisa Kollára s mafiou ide len o podozrenia.

Foto tasr
Dátum 04.07.2020

BRATISLAVA 4. júla (SITA/extraplus.sk) - Poslanci koaličných strán Za ľudí a Sloboda a solidarita (SaS), ktorých oslovila agentúra SITA, vidia rozdiel v informáciách o šéfovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) z minulosti a súčasnou kauzou plagiátu jeho diplomovej práce. Nepovažujú preto za chybu, že po voľbách sa stala Sme rodina súčasťou novej vlády. Podľa poslankyne SaS Jany Cigánikovej „diplomovka je jasne dokázaná vec“ a táto informácia sa o Borisovi Kollárovi nevedela. Poslanec strany Za ľudí Miroslav Kollár povedal, že vstup do takejto koalície zvažovali aj s vedomím známych rizík.

O Borisovi Kollárovi médiá v minulom volebnom období zverejnili podozrenia, že sa začiatkom 90-tych rokov zúčastnil na pašovania drog, čo on odmietol. Mal nevhodnú komunikáciu na sociálnej sieti s neplnoletou dievčinou z resocializačného zariadenia. Boris Kollár tvrdil, že nevedel, koľko mala rokov. Hovoril, že ho vždy ona kontaktovala ako prvá. Na dovolenke na Kube bol odfotený s jedným z bossov bratislavského podsvetia, ktorý dnes sedí vo väzení. Boris Kollár to vysvetľoval tak, že sa stretli náhodne. Cigániková (SaS) povedala, že strana do koalície s Borisom Kollárom išla preto, lebo tak rozhodli voliči a iná vláda by bola horšia.

„Voliči mu dali hlas napriek tomu, že mal nejakú fotku. A to ostatné buď nevedel alebo sa nedokázalo. Keby vozil drogy, tak je vo väzení a nie v parlamente,“ reagovala Cigániková na otázku agentúry SITA, či nebolo chybou ísť do koalície s Borisom Kollárom, ak boli známe informácie o jeho minulosti a či neboli závažnejšie ako súčasná kauza jeho diplomovej práce.

Cigániková zdôraznila, že problém diplomovej práce a informácie z minulosti Borisa Kollára by sa nemali dávať na jednu úroveň. „Diplomovka je jasne dokázaná vec a dnes je predsedom parlamentu. Kandidoval ako človek, o ktorom tie veci z minulosti boli známe, napriek tomu dostal hlasy od viac obyvateľov ako SaS s najlepším volebným programom,“ tvrdila poslankyňa.

Podľa nej pri vysporiadaní sa s Kollárovou diplomovkou, nemôže byť SaS iná, ako bola v prípade rigoróznej práce bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka. „Nemôžete niečo iné hovoriť pred voľbami ako po voľbách. To sa nerobí,“ uzavrela Cigániková. Poslanec Ondrej Dostál (SaS) k minulosti Borisa Kollára povedal, že „to boli niektoré veci vo forme podozrení, niektoré vo forme informácií“. Podotkol, že zo strán, ktoré tvoria koalíciu, mu je Sme rodina najvzdialenejšia.

„Viem si predstaviť koaličnú zostavu, ktorá by viacej zodpovedala mojim nárokom, ale takto dopadli voľby. Myslím si, že bolo rozumné radšej vytvoriť štvorkoalíciu s ústavnou väčšinou ako trojkoalíciu s tesnou väčšinou, ktorá by neumožňovala robiť ústavné zmeny. A hlavne by mohla byť nestabilná a mať veľmi krátke trvanie. V tej chvíli to rozhodnutie bolo správne,“ ozrejmil Dostál. Za chybu teraz považuje, že Boris Kollár nezareagoval správne a neodstúpil z funkcie predsedu parlamentu.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.