MAINSTREAMOVÍ KONŠPIRÁTORI

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Robert Fico ani jeho garnitúra nezobrala nikomu chlieb z ruky, nikoho nevypla, nikomu sa nevyhrážala. On len odmietol komunikovať s konšpirátormi z Denníka N, SME, portálu Aktuality a TV Markíza.

Foto FACEBOOK
Dátum 21.12.2023

V novodobej histórii sa už neraz stalo, že svetoobčianski predstavitelia slovenskej politickej, spoločenskej či umeleckej sféry doslova okydávali Slovenskú republiku. Nečudo, veď mnohí z nich tento štát nechceli. Azda najväčšou „elitkou“ je Magda Vášáryová, ktorá doslova nenávidí všetko slovenské. Nie je to tak dávno, čo sa dievka zasa vyznamenala. Mimoriadne kriticky sa vyjadrila na adresu ľudí, ktorí nemajú rovnaké politické či hodnotové presvedčenie ako „madam“ von Lasica. Tentoraz sa obula do voličov Smeru. „Pán Robert Fico a jeho družina sú takí ľudia vypáchnutí,“ povedala. A perlou jej ducha bolo označenie voličov Smeru za vyslovenú spodinu. Nuž, nech si názor na vypáchnutú, no stále jedovitú herečku urobí každý sám. Pozornosť však treba venovať iným okydávačom – „slovenským“ opozičným europoslancom Ivanovi Štefancovi, Eugenovi Jurzycovi, Lucii Ďuriš Nicholsonovej či Miriam Lexmann (ktorá je manželkou predsedu KDH Milana Majerského a neterkou Františka Mikloška, tým je povedané všetko).

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Robert Fico ani jeho garnitúra nezobrala nikomu chlieb z ruky, nikoho nevypla, nikomu sa nevyhrážala. On len odmietol komunikovať s konšpirátormi z Denníka N, SME, portálu Aktuality a TV Markíza.

Najnovšie táto partička bonzovala na nového predsedu vlády Roberta Fica, ktorý suverénne vyhral predčasné parlamentné voľby a jeho kabinet dostal dôveru NR SR. Reprezentanti opozície napísali list podpredsedníčke Európskej komisie Věre Jourovej, aby preverila, či sú rozhodnutia Roberta Fica týkajúce sa novinárov v súlade s hodnotami a princípmi EÚ. Slovenská vláda podľa Štefanca vytvára neprimeraný tlak na vybrané médiá, ktoré vraj Fico subjektívne považuje za nepriateľské. Štefanec zároveň upozorňuje na Ficove údajné nedemokratické sklony. Progresívec Martin Hojsík je okydávač numero uno, v EP predviedol nehoráznu drzosť. EK vyčítal, že neurobila nič proti Orbánovej autokracii a dôsledok toho je, že na Slovensku dostala dôveru Ficova vláda pomsty.

Fico je podľa Hojsíka ďalším autokratom v Európe, ktorému pomohli vo voľbách pomýlení dezinformátori a svojím konaním štve verejnosť proti novinárom, ako to vraj robil pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Protislovenskí opoziční poslanci tvrdia, že tlak na nezávislosť médií v ktoromkoľvek členskom štáte EÚ je vnímaný ako tlak na všetky médiá v EÚ. To myslia vážne? Kde boli títo „bojovníci“ za spravodlivosť v roku 2022, keď matovičovsko-hegerovsko-mikulcovsko-naďovsko-čaputovská garnitúra dala príkaz na vypínanie alternatívnych médií?

Myšlienka mesiaca:

Ktokoľvek riadi médiá, riadi aj naše mysle.

Jim Morrison, americký básnik a spevák skupiny The Doors

(1943 – 1971)

Vari zabudli, ako sa mainstreamové médiá tešili, že dali po krížoch Hlavným správam, Armádnemu magazínu, Hlavnému denníku a Infovojne? Kde boli, keď mladý Michal Trnka, synček zakladateľa Esetu Miroslava Trnku, cez svoju firmu Gerulata Technologies vytváral zoznamy pre nich nepriateľských médií? Mimochodom, na prvom mieste bol Ľuboš Blaha, druhý bol Slobodný vysielač, tretie ruské veľvyslanectvo v SR, štvrtá priečka patrila Extra plus a prvú päťku uzatváral Tomáš Taraba. Trnka vtedy v Slovenskom rozhlase uviedol, že zoznam robili na základe dosahu osôb a médií. Vtedy to bolo v poriadku? Zrejme áno, pretože na vytváranie zoznamov získala firma Gerulata Technologies za Ódorovej vlády zmluvu, v ktorej svieti suma za „špehovanie“ na 416-tisíc eur. Robert Fico ani jeho garnitúra nezobrala nikomu chlieb z ruky, nikoho nevypla, nikomu sa nevyhrážala. On len odmietol komunikovať s konšpirátormi z Denníka N, SME, portálu Aktuality a TV Markíza. Predseda vlády má na to plné právo, aj českým novinárom na návšteve ČR prízvukoval, že jeho rozhodnutie je čisto slovenskou záležitosťou a on nie je povinný sa niekomu zodpovedať za tento krok. Dlhé roky bol k týmto médiám submisívny, odolával ich vyčíňaniu. Po vyše tridsiatich rokoch v politike konečne povedal dosť. Najlepšie to v svojom statuse vystihol poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry: Matovič, progresívci a mainstream sú tábory spojené zlobou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.