MAJERSKÝ: SUSKO UPREDNOSTNIL POLITIKU PRED ODBORNOSŤOU

Predseda KDH Milan Majerský sa nebude čudovať, keby niektorá z opozičných strán v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu o novele Trestného zákona navrhla odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska z funkcie. „Minister Susko je odborník. Mne je ľúto, že podľahol politickým tlakom a išiel v línii vládnej koalície,“ vyhlásil Majerský s tým, že Susko „poslúchal na slovo“.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 03.03.2024

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský sa nebude čudovať, keby niektorá z opozičných strán v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu o novele Trestného zákona navrhla odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SSD) z funkcie. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12. Susko totiž podľa Majerského pri presadzovaní novely uprednostnil politiku pred odbornosťou.

„Pán minister Susko je odborník. Mne je ľúto, že ako odborník, ktorý je ako odborník aj dobrý a má svoje skúsenosti a možno aj dobré výsledky v niektorých veciach, tak podľahol týmto politickým tlakom a išiel v línii vládnej koalície,“ vyhlásil Majerský s tým, že Susko „poslúchal na slovo“. „Toto sa jednoducho nerobí,“ skonštatoval Majerský. Doplnil, že KDH v tejto súvislosti počká na ďalšie kroky opozície.

Majerský zároveň povedal, že rozhodnutím ústavného súdu o pozastavení niektorých častí novely Trestného zákona nevyhrala ani opozícia, ani koalícia. „Vyhrali ľudia,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.