MAJITEĽ DRÁČIKA: ĽUDIA SA ZBLÁZNILI, BIELE VYHLASUJÚ ZA ČIERNE A NAOPAK

Dušan Víglaský, majiteľ reťazca Dráčik: O Dráčik sa nemusíte obávať, nakupujte hračky iba pre radosť. Čakajú nás dosť náročné časy, kým nestrasieme hydru z nášho chrbta. Zíde sa Vám každé euro. Nestrácajme nádej, netreba bedákať a lamentovať, ale hľadajme spôsob ako byť užitočný a pomáhať si.

Foto DRACIK.SK
Dátum 10.11.2022

Na oficiálnej webovej stránke e-shopu Dráčik sa začali objavovať správy, ktoré sa týkali pandémie koronavírusu, vojny na Ukrajine, obrannej dohody s USA či LGBTI+ komunity. Je viac ako isté, že autorom textov je samotný majiteľ reťazca Dušan Víglaský. Práve on sa pred pár mesiacmi rozhodol vysvetliť, prečo píše príspevky tohto typu na stránke, ktorú najčastejšie navštevujú deti. ,,Milé deti. Mnohí sa pýtajú, prečo na stránke, kde sa predávajú hračky, ktoré majú prinášať deťom radosť, píšem o veciach ako samostatnosť, mier a vojna. Píšem, lebo nemám inú možnosť a považujem za dôležité vyjadriť svoj názor a postoj,“ uviedol Víglaský v jednom zo svojich článkov. 

ČÍTAJTE TIEŽ: FIRMA DRÁČIK VYZÝVA ĽUDÍ POVSTAŤ A PRIPOMÍNA, ŽE ČLOVEK SA RODÍ BUĎ AKO MUŽ, ALEBO AKO ŽENA

Mnohí rodičia to však považujú za nevhodné a sociálnou sieťou sa začalo šíriť heslo #bojkotujemedracik. Taktiež vyzývajú ľudí, aby nenakupovali hračky cez e-shop ani v kamenných predajniach. Aj v tomto prípade sa našli spotrebitelia, ktorí sa stotožňujú s názormi majiteľa a verejne ho podporujú. Autor textov sa preto najnovší príspevok rozhodol venovať práve im, pričom poďakoval za obrovskú podporu. Je presvedčený, že práve tejto skupine našincov skutočne záleží na osude Slovenska. ,,Svet, respektíve ľudia, sa v mnohom zbláznili. Biele vyhlasujú za čierne a čierne za biele, mier za vojnu a vojnu za mier.

Prečo to robia? Možno sa boja, neveria si, chcú škodiť alebo pre peniaze. Opakujú niekoho názor, lebo si myslia, že ich to zachráni. Lepšie by bolo, keby hľadali pravdu. Možno ešte potrebujú čas,“ napísal Víglaský. Zákazníkom pripomenul, že sa o Dráčik nemusia obávať a majú nakupovať hračky iba pre radosť. ,,Čakajú nás dosť náročné časy, kým nestrasieme hydru z nášho chrbta. Zíde sa Vám každé euro. Nestrácajme nádej, netreba bedákať a lamentovať, ale hľadajme spôsob ako byť užitočný a pomáhať si,“ uzavrel svoje vyjadrenie majiteľ reťazca Dráčik Dušan Víglaský.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.