MAJÚ MATOVIČOVCI STRACH Z KOTLEBU?

Ľudová strana Naše Slovensko: Ak si vládna koalícia ctí parlamentnú demokraciu, nemôže kádrovať ľudí a dávať si neustále podmienky o personálnom obsadení výboru, ktorý patrí opozícii

Foto TASR/DUŠAN HEIN
Dátum 26.03.2020

BRATISLAVA 26.marca (SITA/Extra plus) – Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko trvá na nominácii svojho predsedu Mariana Kotlebu na post lídra predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Agentúru SITA o tom informoval hovorca strany a poslanec Národnej rady SR Ondrej Ďurica. Poslanci parlamentu ani v dvoch voľbách nezvolili Kotlebu do funkcie predsedu výboru. Problém s jeho nomináciou mali predovšetkým koaličné strany. Ďalšia voľba sa uskutoční na najbližšej parlamentnej schôdzi, ktorej termín zatiaľ nie je známy.

Ďurica zdôraznil, že na poslaneckom grémiu bolo za účasti terajšej koalície dohodnuté rozdelenie výborov. „Koalícia vyslovila svoju jedinú podmienku, že ĽS Naše Slovensko nemôže mať svojho predsedu v zahraničnom výbore a vo výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny. Túto podmienku sme akceptovali. Žiadna iná podmienka na nás počas grémia nebola vznesená,“ priblížil hovorca ĽS Naše Slovensko.

Ako ďalej uviedol, „ak si vládna koalícia ctí parlamentnú demokraciu, nemôže kádrovať ľudí a dávať si neustále podmienky o personálnom obsadení výboru, ktorý patrí opozícii“. „Trváme na nominácii Mariana Kotlebu na post predsedu výboru na kontrolu Vojenského obranného spravodajstva. Nebudeme ustupovať a podporovať nedemokratické pokusy o umlčanie opozície,“ uzavrel Ďurica.

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere dvanásť ku sedem v prospech koalície. Ďalší kandidát ĽS Naše Slovensko Martin Beluský bol zvolený za predsedu parlamentného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ).

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.