MÁME MÁLO VOJAKOV, KALIŇÁK CHCE POPULARIZOVAŤ PRÁCU V ARMÁDE

Rezort obrany SR: Potencionálni záujemcovia doposiaľ neboli takmer žiadnym spôsobom motivovaní vstúpiť do aktívnych záloh. Nové vedenie MO SR má ambíciu túto situáciu zásadne zmeniť.

Foto SITA/BRANislav bibel
Dátum 25.02.2024

Ministerstvo obrany SR pre tento moment neplánuje zaviesť povinnú vojenskú službu, plne však podporuje záujem občanov o prípravu na obranu štátu. Stav aktívnych záloh máme totiž poddimenzovaný.

„Početný stav príslušníkov Ozbrojených síl SR by podľa dlhodobého plánu rozvoja mal do roku 2030 dosiahnuť potenciálnu naplnenosť približne 20 000 profesionálnych vojakov. V súčasnosti majú OS SR približne 13 800 profesionálnych vojakov, pričom tabuľkové počty sa v súčasnosti pohybujú na úrovni takmer 18 000 miest. Momentálna personálne naplnenosť tak osciluje medzi zhruba 75 - 77 %, to sa však líši napríklad aj od útvarových dislokácií," vysvetlil rezort obrany pre portál Plus jeden deň.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.