MANŽEL RIADITEĽKY ŠÚKL BAŤO: MATOVIČ JE ZLOČINEC A PATRÍ DO BASY!

Rado Baťo: Nech ide do prdele rovno aj celá táto vláda a príde Peter Pellegrini. Matovič je s vysokým náskokom najväčšia škodná v politike so schopnosťou rozložiť Slovensko spôsobom, o akom sa Ficovi ani nesnívalo.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 11.04.2021

Bývalá pravá ruka exprezidenta Andreja Kisku Rado Baťo a manžel riaditeľky ŠÚKL Zuzany Baťovej zaútočil na expremiéra a ministra financií Igora Matoviča. Podľa Baťa je Matovič zločinec a patrí do basy. „Pod smradom, ktorý minister financií vypustil na celú krajinu, vedcov a regulátorov obzvlášť, by však nemali zaniknúť podstatné veci. A nemali by sme zopakovať chybu, že dovolíme, aby smrad jeho lajna prekryl to podstatné: Podľa rozhodnutia ministra Krajčího je možné vakcínou Sputnik na Slovensku už mesiac očkovať. Keďže obišiel štandardný registračný proces, nemuseli čakať na žiadne posudky od EMA, ani od slovenského, ani od maďarského ŠUKL–u. Skutočný dôvod, prečo vakcíny kysnú v sklade, je iný. Krajčí a Matovič sú, samozrejme, zbabelí, aby za očkovanie neregistrovanou vakcínou prevzali osobnú zodpovednosť. Lebo to je iná káva ako šaškovať pred vojenským lietadlom. Potrebovali pečiatku od ŠÚKL, aby v prípade problémov mali na koho hodiť vinu.

ŠÚKL pečiatku nedal, pretože výrobca nedodal 80 percent dokumentov. Okrem iného sa Rusi neunúvali vysvetliť, prečo má dodaná šarža vakcíny iné charakteristiky a formu ako vakcína popísaná v článku v Lancete, ktorý je jadrom globálneho„odborného“ PR pre Sputnik. Rusi však zistili, že Slovensko nie je (zatiaľ) Maďarsko a výsledky analýzy regulátora sa nebudú dať utajiť. Posledné, čo v hybridnej vojne potrebujú, je ozajstné overovanie kvality a bezpečnosti vakcíny. Keby o to stáli, už dávno by sa uchádzali o registráciu v EMA a mohli veselo zarábať miliardy eur na jednom z najbohatších trhov na svete. Na Slovensku zaradili spiatočku a vakcínu si vypýtali späť. Opakovanie testov v Maďarsku nedáva žiadny zmysel. Sputnik V nebol milodar, za jej dodávku Slovenská republika riadne zaplatila. Je výsostným právom Slovenskej republiky otestovať si vakcínu podľa svojho gusta – trebárs aj v oddelení syrov COOP Jednota. Keby išlo iba o pokútny nákup za pár miliónov, Matovič s Krajčím by nevyčnievali z pelotónu bežných kriminálnikov v slovenskej politike. Lenže zneužitie právomocí verejného činiteľa, zanedbanie povinností pri správe cudzieho majetku, vydieranie a iné porušovanie zákonov sú v porovnaní s tým, čo predviedol minister financií tento týždeň, neškodné zábavky.

Spôsob, akým sa v priebehu 24 hodín nechal použiť diktátorským režimom v Moskve a skorumpovanou autokraciou v Budapešti má všetky charakteristiky vlastizrady. Lepší dar, ako sebastredného truľa z Trnavy si Putin a Orbán nemohli želať. Pomáha im na striedačku oslabovať slovenské politické inštitúcie, lojalitu ďalšej stredoeurópskej krajiny k EÚ, nehovoriac o otváraní dverí veľkomaďarským mokrým snom. Matovič je zločinec, ktorý patrí do basy. Vzhľadom na to, čo vyvádza mojim blízkym, si želám, aby v tej base zhnil. Prvý krok na ceste, ako sa ho zbaviť, je odvolať ho z pozície ministra financií. Na ťahu je Eduard Heger, ktorý sa musí rozhodnúť, či chce byť premiérom alebo spolupáchateľom. A úprimne, nech ide do prdele rovno aj celá táto vláda a príde Peter Pellegrini. Matovič je s vysokým náskokom najväčšia škodná v politike so schopnosťou rozložiť Slovensko spôsobom, o akom sa Ficovi ani nesnívalo", uzavrel svoje vyjadrenie Rado Baťo na sociálnej sieti.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.