MARK ZUCKERBERG SA ZASTAL DONALDA TRUMPA

Zatiaľ čo sociálna sieť Twitter vymazáva americkému prezidentovi statusy rad za radom, zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg ich necháva tak.

Foto AP
Dátum 03.06.2020

Donald Trump uverejnil na svojich sociálnych sieťach status - "Keď začína rabovanie, začína strieľanie." Twitter okamžite označil tento príspevok ako nevhodný, pričom Facebook ho ponechal. Mark Zuckerberg neskôr vysvetliť, že status neporušuje pravidlá Facebooku a chcú aby ľudia videli varovanie štátu. "Ľudia potrebujú vedieť, že vláda plánuje použiť silu", dodal Zuckerberg.

Zároveň dodal, že aj keď sa jemu samému nepáči ako Donald Trump komunikuje, musí reagovať nie ako súkromná osoba, ale ako šéf platformy, ktorá je základom slobody prejavu.


„Viem, že veľa ľudí znepokojilo, keď sme prezidentov post ponechali, ale náš postoj je umožniť maximálnu slobodu prejavu, pokiaľ nepredstavuje bezprostredné nebezpečenstvo, alebo škody presne stanovené v našich podmienkach,“ uviedol Mark Zuckerberg.

Netrvalo dlho a kritika sa začala valiť z každej strany, vrátane samotných zamestnancov spoločnosti Facebook. CNN upozorňuje na fakt, že viacero zamestnancov si vzalo virtuálne voľno na celý deň, aby tak vyjadrili protest voči politike Facebooku. Svojmu šéfovi adresovali aj viacero pikantných príspevkov na sociálnych sieťach.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.