MÁTE DOMA ZLATO? STE BOHATÍ! CENA ZLATA JE NA HISTORICKOM MAXIME

Zlato a striebro už nejaký čas profitujú z veľkej neistoty, ktorú spôsobila koronakríza.

Foto PEXELS
Dátum 28.07.2020

Zlato je jeden z našich najdrahších a najstabilnejších kovov, ktoré má v našej kultúre veľmi bohatú históriu. Mnohí preto označuju zlato za našu najväčšiu istotu v čase krízy. Zlato a striebro už dlhší čas profitujú práve z pandémie koronavírusu. Cena zlata sa zvýšila až na 20,43 dolára za uncu (31,1 gramu). Drahé kovy sú považované za bezpečné prístavy pre investície v časoch neistoty. Zlatu pomáha najmä oslabujúci dolár a znehodnocovanie papierových mien zo strany centrálnych bánk. Odhaduje sa, že budúci rok prekročí hranicu 1500 dolárov za uncu. 

Zlatu hrajú do karát aj viaceré teroristické útoky, napriek tomu, že trhy sú už vcelku rezistentné. Odborníci zatiaľ neodporúčajú zlato predávať. Rovnako ako zlato posilnilo tento rok o 15 percent, tak aj euro je na svojich maximách. Európska mena prekonala hranicu 1,20 za dolár a predáva sa najdrahšie od začiatku roka 2015.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.