MATEMATIKA A VÁŽNA HUDBA SÚ RASISTICKÉ AKTIVITY

Matematika a vážna hudba sú doménou belochov a tak sa môžu rasové menšiny pri nich cítiť menejcenné. 

Foto AP
Dátum 02.07.2020

Podľa "protestujúcich proti rasizmu" je vraj rasistická už aj klasická hudba a matematika. Podľa nich je interpretácia klasickej hudby nedostatočne multikultúrna a dokonca je zo svojej podstaty rasistická. 

Profesorka matematiky na univerzite v americkom štáte Illinois Rochelle Gutierrezová, ktorá je hispánského pôvodu tvrdí, že matematika podnecuje k rasovej nenávisti, pretože je doménou belochov. U študentov, ktorí pochádzajú z rasových menšín tak môže údaje dochádzať k tomu, že sa v spoločnosti cítia menejcenní. Školské matematické plány kladú dôraz na pojmy ako Pythagorová veta alebo teória o číslu pí, ktoré boli vyvinuté Grékmi a Európanmi.

Pokiaš sa jedná o vážnu hudbu, The New York Times napísal, že je to najmenej rozmanitá hudba na svete a maskuje rasistický problém. Web National Public Radio uvádza, že prostredie vážnej hudby je extremne belošské a stále viac marginalizované. Ľavicový web New Music USA priamo konštatuje, že klasická hudba je už len zo svojej podstaty rasistická.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.