MATOVIČ BUDE ZREJME PREDSEDOM RADY GUVERNÉROV EURÓPSKEJ INVESTIČNEJ BANKY

Expremiér Igor Matovič a súčasný minister financií sa uchádza o prestížnu funkciu predsedu Rady guvernérov Európskej investičnej banky, kde sa nachádzajú všetci ministri financií zo všetkých krajín EÚ. 

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 14.04.2021

Expremiér Igor Matovič a súčasný minister financií sa uchádza o ďalšiu prestížnu funkciu, ako predseda Rady guvernérov Európskej investičnej banky. Pre portál Euractiv to potvrdil samotný rezort. 

„V prípade schválenia návrhu vládou sa pán minister financií Igor Matovič stane aj predsedom Rady guvernérov EIB, funkciu doteraz zastával Eduard Heger,“ tvrdí rezort. Igorovi Matovičovi musí funkciu odobriť ešte vláda. 

Ak by sa mu podarilo uspieť, funkciu by však vykonával len necelý mesiac, nakoľko Eduard Heger bol zvolený len na odbobie od 9. mája 2020. 

„Táto úloha si vyžaduje pohľad na situáciu a výzvu celej inštitúcie a najmä na kľúčovú úlohu pri odpovedi na krízu spôsobenú pandémiou,“ povedal Eduard Heger.

V Rade guvernérov EIB sú ministri financií zo všetkých krajín EÚ. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.