MATOVIČ: CEZ VIANOCE BUDE EXTRÉMNE VEĽA ĽUDÍ UMIERAŤ

Minister financií Igor Matovič od ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvaského očakáva, že vytiahne „čarovný prútik“ a podarí sa mu zvrátiť nápor prípadov infikovaných na covid.

Foto sita/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 17.10.2021

Minister financií Igor Matovič sa v diskusnej relácii V politike opäť rozrozprával o návrhu štátneho rozpočtu, ktorý je podľa neho zodpovedný a to i napriek tomu, že sa v ňom nenašiel priestor na zvýšenie platov učiteľov. Hoci podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica písali Matovičovi rozpočet Pavlínka s Klárkou z kuchyne, Matovič sa obraňuje – vraj je to spoločná práca ľudí, ktorí pracujú na ministerstve financií už tridsať rokov. Vytiahol aj obľúbenú tému mafie vyhlásiac, že Fico s Pellegrinim rozdávali preto, aby si kupovali ľudí, ktorí im potom nepozerali na prsty keď kradli. „Mojou úlohou je ľuďom vysvetliť, že to nie je sú verejné peniaze. Sú to peniaze, ktoré ľudia zaplatili z daní a keď urobíme dlhy, zas ich len zaplatia ľudia z daní,“ povedal Matovič.

V súvislosti so situáciou koronavírusu Matovič necháva na Vladimírovi Lengvarskom, či Slovensko začne masívnejšie testovať počas tretej vlny pandémie. Exminister zdravotníctva a Matovičov blízky človek Marek Krajčí naopak vyzýva na masívne testovanie. Matovič o Lengvarskom v TA3 povedal, že sleduje jeho kroky a zdá sa mu, že očkovanie a motiváciu ľudí dať sa očkovať nezvládol. O jeho výmene však zatiaľ neuvažuje. „Počas nábehu tretej vlny, myslím si, že by to bolo nezodpovedné,“ podotkol Matovič s tým, že od Lengvaského očakáva, že vytiahne „čarovný prútik“ a podarí sa zvrátiť nápor prípadov infikovaných na covid. Zároveň uviedol, že za terajší nárast prípadov sú zodpovední hlavne tí, „čo burcujú proti očkovaniu“. Témou bola aj očkovacia lotéria, ktorá končí ku koncu októbra. „Nanešťastie, končí aj sprostredkovateľský bonus, lebo ho strana SaS nepodporila, takže ľudia sa už odmeňovať nebudú a ideme na verím boha,“ pokrčil plecami Matovič. Matovič v TA3 kritizoval, že je doposiaľ zaočkovaných len 43 percent ľudí.Odhaduje, že v čase Vianoc bude extrémne veľa pacientov v nemocniciach a extrémne veľa ľudí bude zbytočne umierať.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.