MATOVIČ CHCE PREVÁŽAŤ NAKAZENÝCH PACIENTOV DO NEMECKA

Premiér Igor Matovič uverejnil status, v ktorom sa chváli, že komunikoval s predsedníčkou Európskej komisie von der Leyenovou ohľadom vakcín a prevážaniu Covid-19 pozitívnych pacientov do Nemecka. Tvrdí, že bude pokračovať v rokovaní s lídrami EÚ, ktorí nám majú pomôcť v zlepšení pandemickej situácie.

Foto TASR
Dátum 25.02.2021

Predseda vlády Igor Matovič uverejnil na svojom Facebooku status, v ktorom sa chváli, že komunikoval s predsedníčkou Európskej komisie von der Leyenovou ohľadom vakcín a prevážaniu Covid-19 pozitívnych pacientov do Nemecka. Tvrdí, že bude pokračovať v rokovaní s lídrami EÚ, ktorí nám majú pomôcť v zlepšení pandemickej situácie.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič dňa 25. februára 2021:

Minulý týždeň som strávil aj v komunikácii s predsedníčkou Európskej komisie, Uršulou von der Leyen. Kvôli vakcínám. Na základe toho spustila Komisia tzv. SOS mechanizmus k zapožičaniu vakcín na preklenutie obdobia s veľmi nízkymi dodávkami. Odvtedy komunikujeme s členskými krajinami na viacerých úrovniach, vrátane lídrov. K vakcínam ale aj inej pomoci. Od kancelárky som včera dostal ponuku na prevoz pacientov do Nemecka, ktorú riešime. Pomohlo tak za posledný rok už mnohým krajinám EÚ. Dnes poobede ma čaká aj videosamit lídrov. Budeme opäť riešiť vývoj pandémie aj vakcíny, aby bol 2. kvartál v ich dodávkach čo najviac bezproblémový.


 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.