MATOVIČ: DETI AKO POKUSNÍ KRÁLICI

Minister financií Igor Matovič: Pred pár týždňami sme spravili mimoriadne hlúpe rozhodnutie. Deťom sme dovolili dať si rúška v škole dole. Školy sa tak stali doslova rozbuškou COVID-19, kvôli čom sa nám rozhorelo celé Slovensko. Deti sa v škole nakazili a doma nakazili svojich rodičov. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 25.11.2021

Expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča rozčúlilo rozhodnutie Richarda Sulík a jeho vládnej strany Sloboda a Solidarita, ktorá vetovala návrh ostatných troch koaličných strán - OĽANO, Sme rodina a Za ľudí o tom, že sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii na Slovensku celoplošne uzatvoria aj školy. 

Matovič tvrdí, že zrušiť pred pár týždňami povinné ochranné rúška pre deti v školách bola mimoriadna hlúposť, ktorá sa nám teraz vypomstila. Podľa neho sú školy rozbuškou COVID-19, z čoho sa nám rozhorelo celé Slovensko.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Igor Matovič:

Deti ako pokusní králici

Po mimoriadne hlúpom rozhodnutí zrušiť pred pár týždňami deťom v školách ochranné rúška, sa školy stali doslova rozbuškou Covidu až sa nám rozhorelo celé Slovensko … a tak sú dnes s obrovským náskokom najviac pozitívne školopovinné deti a následne ich rodičia.

Konzílium zložené z najlepších slovenských epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov dôrazne vláde odporučilo aspoň na 7 dní zavrieť ll. stupeň ZŠ a SŠ … aby sa upokojila situácia v nemocniciach a v samotných školách, kde v mnohých je situácia katastrofická.

Tri koaličné strany - OĽANO, Sme rodina a Za ľudí návrh konzília odborníkov podporili … a SaS návrh vetovala.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.