MATOVIČ: DETI NEMÔŽU DOPLÁCAŤ NA TO, AKÍ ÚSPEŠNÍ SÚ ICH RODIČIA

Premiér Igor Matovič sa opäť na svojom Facebooku pýtal záhadnú otázku v treťom dieli jeho statusu ""AHOJTE ĽUDIA BOŽÍ DIEL III.". Tentokrát sa otázka týkala sociálnych rozdielov medzi deťmi. 

Foto TASR
Dátum 02.02.2021

Predseda vlády Igor Matovič sa opäť pýtal svojich fanúšikov na Facebooku tajomnú otázku, pod názvom "AHOJTE ĽUDIA BOŽÍ DIEL III.".

Tentokrát sa otázka týkala detí. Zamýšľal sa, či by nebolo dobré znížiť sociálne rozdiely medzi deťmi na školách. Situáciu sa snažil vysvetliť pomocou dvoch spolužiakov.

„Janko, syn bohatých rodičov podnikateľov. Značkové oblečko, tenisky, Apple hodinky, mobil a tablet. Trikrát do roka exotická dovolenka s rodičmi. Anička, dcéra osamelej šičky s minimálnou mzdou. Spolu s bratom bývajú v podnájme. Šaty po sestranici, nikdy nebola v kine ani v mekáči. Ledva prežívajú a o dovolenke len snívajú,“ píše predseda vlády a pýta sa, či je čas spraviť zo Slovenska „prorodinný štát“.  

Čo znamenajú jeho tajomné otázky? Nasvedčujú tomu, že na ministerstve sociálnych vecí a rodiny plánuje legislatívne zmeny, ktorými chcú podporovať sociálne slabšie skupiny obyvateľstva?


Príspevok uverejnil Igor Matovič na svojom Facebooku 1. februára 2021.

AHOJTE, ĽUDIA BOŽÍ

 (diel lll.)

Nasledujúce dni Vám tu položím pár otázok ... a poprosím Vás o úprimné odpovede, komentár, prípadne návrh, ako by ste problém riešili. Nebudú to otázky pre otázky ... ale čo nimi sledujem, Vám zatiaľ prezradiť nemôžem ... avšak, tí, čo ma už poznáte, to medzi riadkami vytušíte,)

OTÁZKA č. 3:

Dvaja spolužiaci v jednej triede. Janko, syn bohatých rodičov podnikateľov. Značkové oblečko, tenisky, Apple hodinky, mobil a tablet. Trikrát do roka exotická dovolenka s rodičmi. Anička, dcéra osamelej šičky s minimálnou mzdou. Spolu s bratom bývajú v podnájme. Šaty po sestranici, nikdy nebola v kine ani v mekáči. Ledva prežívajú a o dovolenke len snívajú.

Toto je ten Ficov a Pellegríniho sľúbený  sociálny štát? Atrapa, sociálny a ani spravodlivý nie. Deti nemôžu doplácať na to, ako úspešní sú ich rodičia. Ak sa rodičia snažia, deťom by sme ako zodpovedné spoločenstvo ľudí mali zabezpečiť taký životný štandard, aby sa nemuseli pred svojimi spolužiakmi cítiť ako menejcenní. Myslím si.

 Takže otázka - JE ČAS nabrať odvahu urobiť zo Slovenska skutočný prorodinný štát, alebo sa budeme len nečinne prizerať, tak ako všetky vlády doteraz - od Mečiara po Pellegríniho?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.