MATOVIČ DOSTAL NA SNEME OĽANO JEDNOHLASNÚ PODPORU ZA ZOTRVANIE VO FUNKCII PREDSEDU

Igor Matovič ostáva predsedom OĽaNO, na sneme si šéfa nevolili, keďže ho do funkcie zvolili na sneme v októbri 2019 na štyri roky. Matovič ešte pred snemom povedal, že je kedykoľvek ochotný prepustiť svoje miesto predsedu hnutia tomu, kto získa medzi členmi väčšiu podporu.

Foto SITA/Jana Birošová
Dátum 19.11.2021

Hnutie OĽANO si na stredajšom (17. 11.) sneme zvolilo členov revíznej a rozhodcovskej komisie i členov predsedníctva. Vyjadrilo tiež podporu šéfovi hnutia Igorovi Matovičovi. Pre TASR to uviedol hovorca OĽANO Matúš Bystriansky. Snem sa konal pri príležitosti 10. výročia hnutia, jeho formálna časť trvala do neskorých nočných hodín.

Na sneme si zvolili piatich členov predsedníctva, a to Eduarda Hegera, Michala Šipoša, Eriku Jurinovú, Jaroslava Naďa a Júliusa Jakaba. Matovič je ako predseda hnutia automaticky členom predsedníctva. Okrem toho podľa stanov môže šéf OĽANO menovať ďalších troch členov predsedníctva.

Matovič ostáva predsedom, na sneme si šéfa nevolili, keďže ho do funkcie zvolili na sneme v októbri 2019 na štyri roky. Vyjadrili mu podporu. "Snem zároveň v tajnej voľbe jednohlasne vyjadril dôveru a podporu predsedovi hnutia OĽANO Igorovi Matovičovi," priblížil Bystriansky. Matovič ešte v stredu na tlačovej konferencii povedal, že je kedykoľvek ochotný prepustiť svoje miesto predsedu hnutia tomu, kto získa medzi členmi väčšiu podporu.

"Členovia hnutia tiež vyjadrili zásadný cieľ, ktorým je doručiť ľuďom výsledky v podobe reforiem a vytvárať stabilitu, čiže dokončiť volebné obdobie v riadnom čase," skonštatoval hovorca. Hnutie chce byť aj v nasledujúcom volebnom období "rozhodujúcou politickou silou". Na snem prišli aj koaliční partneri zo strán Za ľudí, Sme rodina a SaS. Konal sa vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.