MATOVIČ IDE DO VOLIEB V KOALÍCII S REMIŠOVOU

„Postavíme sa tomu čelom,“ povedal Igor Matovič s tým, že sa nebojí siedmich percent. Preferencie berie s rezervou, keďže v minulých voľbách dokázal vyhrať. „Ak sa ľudia dramatickou väčšinou rozhodnú, že chcú mať zo Slovenska mafiánsky štát, tak to budeme rešpektovať,“ uviedol.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 03.07.2023

Matovičovo OĽaNO a priatelia ide do volieb ako jediná koalícia. Spojilo sa so stranami KÚ a Za ľudí. V takom prípade budú musieť získať sedem percent, aby sa dostali do parlamentu. „Postavíme sa tomu čelom,“ povedal Matovič s tým, že sa nebojí siedmich percent. Preferencie berie s rezervou, keďže v minulých voľbách dokázal vyhrať. Ak by sa to aj stalo, tak to bude vôľa ľudu. „Ak sa ľudia dramatickou väčšinou rozhodnú, že chcú mať zo Slovenska mafiánsky štát, tak to budeme rešpektovať,“ uviedol.

Šéfka Za ľudí Veronika Remišová uviedla, že cieľom rokovaní je vytvoriť pre voliča silnú a autentickú ponuku založenú na antikorupčných hodnotách a na silnom prorodinnom štáte. „Zároveň je to ponuka pre voliča, ktorý reálne vníma hrozbu návratu mafie v podobe vlády nového a starého Smeru spoločne s extrémistami alebo v kombinácii s niektorou z vajatajúcich strán, ktoré sa chystajú do koalície s novým Smerom a nie sú schopné sa voči tomuto zlu vyhraniť,“ dodala.

Čo sa týka strany Za ľudí, Matovič na preferencie nepozerá. „Chceli sme vytvoriť jediný subjekt, aby ľudia videli, že títo to myslia so Slovenskom úprimne. Sú to protikorupční bojovníci. Nenájdete tu žiadneho hada, prezliekača kabátov, ktorý prešiel cez štyri alebo päť strán,“ povedal Matovič.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.