MATOVIČ A JEHO BÝVALÝ PORADCA MAJÚ VEĽKÝ PROBLÉM - POSVIETI SI NA NICH GENERÁLNY PROKURÁTOR

Generálny prokurátor preverí státisícovú dotáciu, ktorú pre svoje občianske združenie získal Matovičov bývalý poradca od Matovičovho ministra Jána Budaja. 

Foto TASR
Dátum 23.01.2021

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka chce preveriť, či v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť z Operačného programu Kvalita životného prostredia Ministerstvom životného prostredia SR vo výške takmer 390-tisíc eur nedošlo k spáchaniu trestného činu.

ČÍTAJE TIEŽ: MATOVIČOV PORADCA ZÍSKAL STÁTISÍCOVÚ DOTÁCIU​

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR 23. januára 2021.

POSKYTNUTIE PODPORY PREVERÍ ÚRAD ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka na základe medializovaných informácií uložil zástupcovi špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry preveriť, či v súvislosti s poskytnutím podpory Občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť z Operačného programu Kvalita životného prostredia Ministerstvom životného prostredia SR vo výške takmer 390 tisíc eur, nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z trestných činov korupcie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.