MATOVIČ: KEĎ SME VYPUSTILI GRANÁT V PODOBE ODMIEN PRE DÔCHODCOV, NIKTO NÁM NEVERIL!

Minister financií Igor Matovič tvrdí, že finančná motivácia na dôchodcov zabrala a tak sa podarilo zvýšiť zaočkovať o 395 percent. 

Foto TASR/Jakub Kotian
Dátum 21.12.2021

Po tom, ako minister financií Igor Matovič a predseda parlamentu Boris Kollár oznámili úmysel finančne motivovať starších ľudí vo veku 60 a viac rokov k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, očkovanosť prvou dávkou v tejto skupine výrazne vzrástla. Oznámil to Igor Matovič počas utorkovej tlačovej konferencie. Vyčíslil to na 395-percentný nárast záujmu.

,,Do pokojných predvianočných vôd som vypustil granát. Chcel som navodiť atmosféru, kde si budeme spoločne klásť otázky, ako zvýšiť očkovanosť u najviac ohrozených ľudí," povedal Matovič.

,,Po tom, ako sme s Borisom Kollárom oznámili náš úmysel odmeňovania dôchodcov sa vývoj zaočkovanosti zvýšil. Od začiatku júla sme mali plné chladničky očkovacích látok, avšak keď sa pred tromi týždňami zaviedol lockdown, tak stratili motiváciu aj tí zaočkovaní, aj tí, ktorí sa ešte len chceli dať zaočkovať. Bola to katastrofa. Katastrofa z pohľadu očkovania. Rýchlo očkovania nám extremne klesla. Vďaka motivácii sme ju však dokázali zvýšiť o 395 percent," dodal. 

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČOV GENIÁLNY PLÁN ZLYHÁVA: DÔCHODCOVIA DO VIANOC PENIAZE ZA OČKOVANIE ZREJME NEUVIDIA

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.