MATOVIČ: KOLLÁR ODKUKAL HÁDZANIE POLIEN POD NOHY OD SULÍKA

Igor Matovič vyjadril nádej, že líder SaS Richard Sulík dodrží svoj sľub a po tomto volebnom období odíde na svoj ranč do Austrálie.

Foto sita/bRAnislav bibel
Dátum 17.10.2021

Igor Matovič v diskusnej relácii V politike na TA3 kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (SaS), že nedostatočne komunikuje o pripravovanej reforme súdov. Podľa neho to nemôže fungovať tak, že ministerka si niečo napíše na papier a automaticky očakáva podporu. To, že Boris Kollár reformu kritizuje, chápe. „Poctivá reforma musí byť o tom, že sa povedia názory,“ podotkol Matovič v TA3. Šéf OĽaNO sa vo štvrtok stretol s predsedom Sme rodina na večeri, bavili sa aj o reforme nemocníc a reforme súdov, voči ktorým táto strana vystupuje.

Na margo koaličného partnera Borisa Kollára, ktorý bojkotuje viaceré reformy uviedol, že sa Kollára pokúša pochopiť. Rok a pol vraj Kollár odkukával podobné činy od Sulíkovej SaS. „Hops, hádzať polená pod nohy partnerom je ľúbivé a prináša to politické body, tak to skúša robiť tiež,“ uviedol Matovič. Pripomenul, že Sulík mu sľuboval vernosť až za hrob a pri privej príležitosti ho podrazil. Naopak, Boris Kollár nič také neurobil a považuje ho za oveľa zodpovednejšieho partnera. „Ak mám hodnotiť skutky, Kollár mi nesľuboval vernosť, ale pri všetkých nepopulárnych opatreniach stál pri mne," povedal. Zároveň verí, že Sulík dodrží svoj sľub a po tomto volebnom období odíde z politiky a pôjde žiť na svoj ranč v Austrálii.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.