MATOVIČ – LÍDER OPOZÍCIE?

Panoptikum skrachovaných politikov - Lipšic, Sulík, Hlina a ich parlamentní adlátusi - speje k nezvratnému koncu. Zjavne to pochopili, a preto spriadajú bizarné scenáre, ako naďalej prežiť v politike.

Foto FOTO TASR/Martin Baumann
Dátum 09.02.2015

Lipšicova Nova je akurát tak dobrý vtip a jeho šanca dostať sa samostatne do parlamentu sa rovná nule. Rovnako to platí aj pre zvyšky zdecimovaného fanklubu Sulíka, teda SaS. Nádeje vkladajú do Matoviča, ktorého OĽaNO má účasť v parlamente viac-menej istú a pre ktorého by takáto mezaliancia mohla byť zaujímavá.

Po tom, ako jedným perfídnym rozhovorom zlikvidoval rodiaceho sa lídra pravice Procházku, by totiž rád zaujal jeho miesto a na to potrebuje čo najviac hlasov zo strán antificovského tábora. V ceste za takto stanoveným cieľom ho rozhodne nemôže ohroziť nudný Figeľ, etnicky determinovaný Bugár a už vôbec nie niekto z partičky Frešo, Sulík či Lipšic.

 

PROCHÁZKA AKO PREKÁŽKA

Víziu mu však skomplikoval až nečakane veľký úspech Procházku v prezidentských voľbách. Procházka, využijúc politický kapitál z volieb, založil stranu, ktorej dal do vienka čistotu a transparentnosť. Zrejme vychádzal z premisy, že volič je tu z definície preto, aby bol hrubozrnne klamaný a ohlupovaný.

Takýmto správaním, spojeným s neskutočným pokrytectvom, si tento alfa samec v politickom ringu priam pýtal dostať po nose. Ak k tomu pridáme jeho neuveriteľnú politickú naivitu, mal ho Matovič na lopate. S ním však po tejto eskapáde môže ísť do koalície iba totálny politický dobrodruh alebo šialenec, ktorému chýba akýkoľvek pud sebazáchovy.

Ten nechýba takzvaným tradičným pravicovým stranám (KDH a Most-Híd), ktoré pociťujú k Matovičovi – rovnako ako k Procházkovi - averziu a evidentne sa modlia za to, aby s ním nemuseli ísť do koalície. To však takmer iste znamená, že buď ostanú v opozícii, alebo sa nakoniec spoja so Smerom.

Matovičovi ostáva teleportujúca sa Helenka Mezenská a spol., črtajú sa rôzni Kiskovia a Trnkovia (zakladateľ Esetu), ale to na líderstvo pravice nestačí. Do zostavy sa mu môžu hodiť figúrky z Novy či SaS alebo Hlina, ktorí si chcú svoje politické prežitie predĺžiť práve na jeho chrbte.

 

PRÍZRAK DEBAKLA NA OBZORE

Tu sa dostávame k déjà vu z roku 2012. O podobný fígeľ sa vtedy Matovič pokúšal s galériou egocentrických núl z OKS (pre oživenie pamäti - Zajac a Dostál), či s odídencami z KDH, vtedy združenými v mikrostraničke KDS (Palko, Mikloško, Bauer a spol.). Matovič si uvedomil, že takýto náklad by jeho kandidátku bezpečne stiahol ku dnu - mimo parlamentu, preto pre nich vymyslel detektor lži.

Ak by Palko či Zajac mali odpovedať, či niekedy kradli, asi by v polygrafe spálili všetky obvody a vyhodili poistky v širokom okolí. Teraz by veľmi podobne mohol dopadnúť aj Lipšic. A tak široká koalícia nezávislých osobností a skúsených - rozumej skrachovaných politikov na spoločnej Matovičovej kandidátke spočinie v ríši snov.

Rok pred voľbami sa pravica „konsoliduje delením“. O tom, že SDKÚ nezachráni nikto, niet pochýb. Babitzovej Šanca a Miškovov SKOK pomôžu pravicovým voličom rozdeliť svoje hlasy medzi ešte viac mimoparlamentných subjektov. Šanca na opakovaný debakel pravice je viac ako reálna. A nezabráni tomu ani nový „líder“ pravice Matovič.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.