MATOVIČ: NA VIANOCE SI TO NEPOKAZME A OSTAŇME DOMA!

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Podľa premiéra sa stačí ľuďom ospravedlniť a neprekáža mu, že boli popreté ústavné práva občanov, lebo vraj išlo o ochranu verejného zdravia. Matovič prízvukuje, že Slovákov čaká masíve testovanie, a minister hospodárstva má nakúpiť ďalších 16 miliónov testov. Ďalšie celoplošné testovanie má byť najneskôr do dvoch týždňov, opätovne bude dobrovoľne-nasilu.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 22.11.2020

Predseda vlády Igor Matovič vystúpil v relácii v TA3 V politike, v ktorej priznal, že prvé a druhé kolo testovania boli dobrovoľne-nasilu, podľa premiéra sa stačí ľuďom ospravedlniť a neprekáža mu, že boli popreté ústavné práva občanov, lebo vraj išlo o ochranu verejného zdravia a preto všetko musí ísť v tej chvíli bokom. Mestá a obce pritom nemali doteraz za toto testovanie preplatené a premiér opäť plánuje dve ďalšie kolá testovania ešte do Vianoc. Konzílium odborníkov dali návrh, aby sa hľadalo riešenie, aby čím skôr znížila krivka pozitivity a tým pádom by sa mohli deti dosť do škôl v čo najskoršom čase.

Premiér obviňuje dookola Richarda Sulíka, že to vláde neuľahčuje, pretože znemožnil otvorenie reštaurácií a návratu detí do škôl. SaS zahatala premiérove plány a preto sa k 30. novembra sa neotvoria reštaurácie ani školy. Ak Sulík príde s nejakým riešením, tak už je neskoro, doteraz návrh neprišiel. Matovič naďalej presadzuje komunitné testovanie.

Matovič prízvukuje, že Slovákov čaká masíve testovanie, nakoniec minister hospodárstva má nakúpiť ďalších 16 miliónov testov. Ďalšie celoplošné testovanie má byť najneskôr do dvoch týždňov, opätovne bude dobrovoľne-nasilu. Matovič sa zabáva, že na tlačových besedách ohovárajú a kvákajú Pellegrini a Fico o tom, ako netransparentne nakupujú testy, tak zrazu nechcú niesť zodpovednosť a do komisií nepôjdu. Hrdinom je len Marian Kotleba, ktorý prijal Sulíkovu ponuku, že sa zúčastní na dohliadaní nad nákupom 16 miliónov antigénových testov.

Matovič sa stále vyhýba odpovedi na otázku okolo Vianoc, no z jeho slov opätovne vyplynulo, že odporučí, aby ľudia necestovali, presne tak ako na Dušičky. Žiada celospoločenskú zhodu a zodpovednosť, aby ľudia necestovali a ostali doma. Opäť rozpráva, že si to nemáme pokaziť cez Vianoce. Matovič verí, že ostanú všetci zodpovední, tak ako na Veľkú noc alebo na Dušičky, no nepripúšťa, že všetky tohtoročné sviatky prakticky pokazil Slovákom Matovič svojimi vyhrážkami a zákazmi. To, že má zrazu minister zdravotníctva Marek Krajčí pod kontrolou je zásluha najmä národa, ktorý sa správa disciplinovane. 

 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.